5 tipov, ako si vytvoriť pevnejší vzťah

Hľadáte spôsob, ako vybudovať silnejší a pevnejší vzťah s osobou, ktorú tak veľmi milujete? Chcete zachovať intimitu, ale aj emocionálne prepojenie medzi vami aj po dlhšom čase? Máte jasno v tom, že prežívate zdravý vzťah, no túžite ho upevniť? Magazín life-style ponúka päť tipov, ktoré môžu pomôcť vybudovať plnohodnotnejší vzťah.

1. Ukážte partnerovi, čo pre Vás znamená

Teraz nemáme na mysli drahé darčeky, prípadne zájazd do Paríža. Potešte svojho partnera zamilovanou sms-kou, pripravte romantickú večeru alebo si zájdite do kina. Nezabúdajte na bozky a objatia, aby ste milovanej osobe ukázali, ako veľmi Vám na nej záleží.

2. Venujte mu pozornosť

Ak toho druhého niečo trápi, vypočujte si ho! Pozor však, aby sa z toho nestal monológ pred televíziou. Sadnite si a venujte mu všetku pozornosť. Aj keď to vyzerá byť jednoduché, tento proces nemusí byť úplne najľahší a musíte vedieť na danú situáciu správne zareagovať, prípadne partnerovi poradiť.

3. Trávte čas spoločne

Dôležité je, aby ste poznali záujmy toho druhého. Ak Váš drahý miluje futbal, obetujte jeden večer a pozrite si zápas spolu s ním. Ak Vaša priateľka miluje divadlo, prekvapte ju, kúpte lístky a urobte si pekný večer strávený v divadle. Je to jeden zo spôsobov, ako tomu druhému prejaviť lásku a určite to oboch poteší.

4. Nešetrite chválou

Povedzte Vašej polovičke, čo pre Vás znamená. Okrem toho môžete partnera pochváliť za skvelú večeru, opravu vodoinštalácie alebo za umytý riad. Páni môžu vyzdvihnúť nové šaty svojej partnerky, jej krásne oči alebo očarujúci úsmev. Aj muži si ale radi vypočujú, ako im pristane nový sveter alebo košeľa. Na to netreba zabúdať! Vyjadrovanie si vzájomnej sympatie je veľmi romantické a určite spríjemni deň. 

5. Buďte si oporou

Vzťah bez rešpektu a opory nemá dlhé fungovanie. Rešpektujte partnerove záľuby, priateľov alebo prácu. Musíte si uvedomiť, že nie je Váš majetok a s niektorými vecami sa budete musieť zmieriť. Ak nemáte v láske jeho dlhoročného kamaráta, asi s tým nič urobíte, preto ho aspoň tolerujte a zbytočne naňho nechrlte uštipačné poznámky. Podporte sa pred ťažkým dňom, významným stretnutím, ale i bežnou prácou. 

Láska patrí medzi najvzácnejšie a najkrajšie hodnoty v našom živote, preto jej pestovanie nie je vždy jednoduché, no pri správnej starostlivosti dosiahnete výsledok, ktorý bude stáť určite za to. Držíme palce!

Zdroj: wikihow.com

Obrázok: © [FOTOCROMO] / Dollar Photo Club

Komentáre

468 ad