5 tipov na skvelé veľkonočné destinácie

Hoci počasie vzdoruje a prekvapuje svojou náladovosťou, máme tu jar a ono sa bude musieť podvoliť. K tomuto obdobiu už tradične patria aj veľkonočné sviatky. Pokiaľ sa chcete vyhnúť oblievaniu, šibaniu a rozjareným tváram, možno by ste uvítali niečo exotickejšie. Magazín life-style vám ponúka 5 destinácií, kde môžete stráviť Veľkú noc skutočne na úrovni. 

  1. Dobrodružné mesto Las Vegas

Túžite po adrenalíne, nespútanej zábave a dobrodružstve v tom pravom slova zmysle? Aj keď Las Vegas v Nevade nie je práve za rohom, v celosvetovom meradle patrí medzi najobľúbenejšie veľkonočné destinácie. Teplota v apríli tu vystúpi na príjemných 26 °C a v noci si to môžete zamieriť na nezabudnuteľnú párty. A čo takto skúsiť šťastie v kasíne? Medzi TOP denné akcie patria napríklad kúpeľné procedúry. Toto mesto na púšti sľubuje hriešne dokonalý pobyt.

Las Vegas

  1. Emocionálny Jeruzalen

Absolútnym protikladom výletu do Las Vegas je výprava do Jeruzalema v Izraeli. Každoročne sem cestuje množstvo veriacich, aby si pripomenuli obeť, ktorú pre nás vykonal Ježiš Kristus. Zimné mesiace sú tu pokojnejšie (a to i v období Vianoc), pretože je tu nehostinné počasie sprevádzané dažďami. Ani konflikty, ktoré sú pre túto oblasť typické, nie sú práve lákadlom, prečo sa sem vypraviť. No počas Veľkej noci je to o niečom celkom inom. Atmosféra, ktorú zažijete pri výstupe na Kalváriu (Veľký piatok), je takmer identická s tou pred 2.000 rokmi. Je plná emócií, smútku, ale i radosti. Obyvatelia Jeruzalema sú iní ako my. Nemajú problém podebatovať si na ulici, neponáhľajú sa a nie sú tak nervózni. Vybočením z ich pokojného života je práve obdobie Veľkej noci.

jeruzalem

  1. Kultúrny Rím

Mesto Rím (Taliansko) láka turistov v každom ročnom období. Ponúka autentické odhaľovanie dejín európskej civilizácie. Viaceré cestovné kancelárie predkladajú i veľkonočný pobyt, ktorý je prispôsobený tak, aby ste stihli všetko podstatné. Behom pár dní si vytvoríte obraz o antickom, renesančnom, barokovom i modernom Ríme, no zároveň môžete zažiť atmosféru veľkonočnej svätej omše, ktorú bude celebrovať sám pápež František. Takýto výlet vás iste duchovne obohatí.

rim

  1. Havana – mesto, kde sa zastavil čas

Havana (Kuba) je známa svojimi dymovo dláždenými ulicami, starými Chevroletmi a rozpadajúcimi sa budovami. Svojho času tu žil aj Ernest Hemingway a od tej doby sa tu takmer nič nezmenilo. A práve to priťahuje pozornosť toľkých turistov. Keď už tam budete, tak nezabudnite navštíviť reštauráciu a bar La Floridita. Podávajú sa tu miestne špeciality i drinky. Najobľúbenejší je dayuiry, ktorý si vraj zamiloval aj Hemingway. Turisti milujú tento podnik, dokonca je tu i Hemingwayova barová stolička a neďaleko stojí aj jeho socha.

Havana

  1. Výzva menom Tokio

Japonské mesto Tokio sľubuje jedinečnú kombináciu moderných mrakodrapov, starobylých pamiatok a bláznivých módnych trendov. Ľudia sú tu skutočne rôzni, nedajú sa škatuľkovať. Jedni sú verní tradícií, iní si obľúbili práve tú bláznivosť. Pokiaľ milujete ruch veľkomesta, iste si prídete na svoje. Nápor chodcov, ktorý zažijete na slávnej Shibuya Crossing, je neopakovateľnou výzvou. Nachádza sa tu nákupná štvrť a jedna z najrušnejších železničných staníc Tokia. Oblasť je známa aj ako jedno z moderných a módnych centier Japonska, ktoré obľubujú najmä mladí ľudia. Nezabudnuteľný je aj tunajší nočný život. Ak však nie je ruch nič pre vás, choďte si pozrieť najslávnejšiu svätyňu šintoizmu (pôvodného národného náboženstva Japoncov), ktorá je známa aj ako Meiji. Tokio je najkrajšie práve na jar, pretože si tu užijete romantiku, ktorú ponúkajú rozkvitnuté čerešne. Naplno si ich vychutnáte v Chidorigafuchi, historickom mieste pri bývalom hrade Edo. Pre absolútne kúzelný zážitok si môžete prenajať veslársku loďku a preplaviť sa zakvitnutou priekopou. 

tokio

Veríme, že každý by si vedel z našej ponuky vybrať. Či už ste romantik, dobrodruh alebo veriaci človek, aspoň jedno z týchto miest vás musí chytiť za srdce. Máte iné tipy? Podeľte sa o ne s nami i ostatnými čitateľmi.

Zdroj: thetravelmagazine.net, style.hnonline.sk, jnto.go.jp

Obrázky: thetravelmagazine.net, looklex.com, tg24.sky.it

Komentáre

468 ad