5x strašidelné miesta, ktoré turisti milujú

Väčšina z nás sa strachu vyhýba, no nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí ho vyhľadávajú. Adrenalínové športy, návšteva strašidelných a desivých miest alebo predvádzanie nebezpečných kúskov. Toto všetko v nich prebúdza adrenalín a oni ho milujú. Nuž, proti gustu žiaden dišputát. Magazín life-style Vás teraz pozýva na malú prehliadku najstrašidelnejších miest sveta, ktoré sa i napriek tejto nálepke tešia veľkej obľube (alebo práve preto). 

Koncentračný tábor Osvienčim, ​​Poľsko

Koncentračný tábor začali budovať v roku 1940 na mieste bývalých kasární. Za veliteľa tábora bol vymenovaný Rudolf Höss. V tábore bolo celkovo 28 jednoposchodových budov a priemerný číselný stav väzňov kolísal medzi 13.000 až 16.000. Pochmúrnu atmosféru iba znásobujú novodobé a trúchlivo smutné sochy vychudnutých väzňov, ktoré môžete vidieť v niektorých miestnostiach, ale tiež tabule s výrokmi rozvešané po stenách či fotografie tvárí. Ľudia z celého sveta navštevujú tento tabor, ale mnoho z nich svoju návštevu nedokončí.

Osviencim

Alcatraz, Kalifornia

Ostrov nájdete v strede sanfranciského zálivu. Kedysi sa využíval ako vojenský trestný tábor a neskôr ako väzenie s najvyššou ostrahou. V súčasnosti je to už iba historický areál so starým opevnením, prázdnym väzením a najstarším fungujúcim majákom na západnom pobreží Spojených štátov. Turistov môžu uchvátiť aj prírodné zaujímavosti, medzi ktoré patria skalné jazierka, kŕdle vtákov a utešené panorámy na pobrežie zálivu. 

Počas 29 rokov prevádzky väzenia tu zadržiavali aj nejednu kriminálnu celebritu. Za všetky môžeme azda spomenúť Al Caponeho a Roberta Franklina Strouda alias Vtáčieho muža Alcatrazu (Birdman of Alcatraz).

alcatraz

Fukushima, Japonsko

Jadrová elektráreň Fukushima 1 sa  nám spája s obrovským ničivým zemetrasením a prívalovou vlnou cunami, ktorá je dodnes pre Japoncov nočnou morou. Elektráreň bola zaplavená a voda poškodila náhradné generátory, ktoré mali v prípade núdze zásobovať chladiaci systém elektrickou energiou. Je to pozemok, ktorý chodí navštevovať ročne mnoho turistov, pretože sa tu odohrala jedna z najväčších jadrových havárií na svete.

fukushima

Riddlov dom, Florida

S domom menom Riddle House sa od jeho postavenia na začiatku 20. storočia spájala iba smrť. Dom najprv slúžil ako pohrebný ústav a neskôr ako privátna rezidencia, pričom sa v ňom odohrali tragické udalosti. Keď ho v 80. rokoch presunuli na iné miesto, nepokojné duše sa zjavne presunuli s ním. 

Dom už skúmalo mnoho parapsychológov, paranormálnych vyšetrovateľov a lovcov duchov, pričom takmer každý zažil nejakú nevysvetliteľnú aktivitu, a tak sa Riddle House radí k jedným z najaktívnejších strašidelných miest na Floride a pravdepodobne aj na svete.

riddlov dom

Hrad Bran, Rumunsko 

Tento kultový hrad, v ktorom prebýval krvilačný Vlad Dracula sa mal stať inšpiráciou pre spisovateľa Brama Stokera a jeho klasický román o rovnako krvilačnom upírovi. O tom, či sa autor skutočne inšpiroval týmto hradom a jeho majiteľom sa vedú polemiky už desiatky rokov. Pravdou ale zostáva, že ľudia majú z tohto miesta hrôzu, no i tak sem v húfoch prichádzajú. 

bran

Takýchto miest je po celom svete omnoho viac, no myslíme, že i tieto stačili na to, aby Vám po chrbte prebehol mráz. Alebo Vás inšpirovali k naplánovaniu výletu? 

Zdroj: viralnova.com, zahranicoureality.blogspot.sk

Obrázky: viralnova.com

Komentáre

468 ad