Adriana Lima – čarovná kráska

Kúzlo Adriany Limy je nesporné a ťažko napodobniteľné. Nádherná snedá pleť, tmavé vlasy a pohľad jej nebeských očí sú jednoducho neodolateľné. Preto si ju cení Victoria´s Secret aj mnoho iných, ktorým svojou anjelskou tvárou a telom bohyne zarába milióny.

Ani ona sama však netrie biedu, v roku 2013 ju časopis Forbes označil za tretiu najlepšie zarábajúcu modelku a v roku 2014 skončila dokonca druhá (ročný príjem vyše 8 miliónov dolárov).

adriana

Nechtiac vyhrala celonárodnú súťaž

Adriana Francesca Lima je ďalšou z nádherných Brazílčaniek, ktoré v súčasnosti kraľujú svetovej móde. Narodila sa 12. júna 1981 v meste Salvador, Bahia. Jej očarujúca krása je dielom rôznorodých predkov, pretože v jej žilách koluje aj švajčiarska, portugalská i karibská krv.

Vyrastala len s matkou, otca ako dieťa nepoznala a ako neskôr povedala, prešla si kvôli tomu všeličím, nakoniec ju to ale posilnilo a vzťah s matkou sa len upevnil.

Adriana nikdy nepremýšľala o práci modelky, hoci už od detstva vyhrávala všelijaké školské súťaže krásy. Až raz, dielom náhody, sa chcela zachovať ako dobrá priateľka a prihlásila sa s kamarátkou na konkurz. A oni si vybrali Adrianu. Stalo sa, čo sa malo stať a Adriana celú súťaž „Ford Supermodel“ Brazília vyhrala. To mala len pätnásť rokov.

Nato sa zúčastnila celosvetového finále, kde skončila na druhom mieste.

To bol jasný signál, ako pre ňu, tak pre modelingových expertov, že sa v nej skrýva netušený potenciál, ktorý treba využiť.

Sťahovanie do New Yorku

V roku 1999 sa Lima odsťahovala do Spojených štátov, podpísala zmluvu s Elite Model Manažment a jej kariéra začala strmo stúpať. Čoskoro sa začala objavovať v prestížnych magazínoch Vogue či Marie Claire, predvádzala pre Veru Wang, Armaniho, Valentina, no ozajstný zlom prišiel v roku 2000 podpisom exkluzívnej zmluvy s firmou Guess, vďaka ktorej celonárodná reklama s jej podobizňou istý čas oslepovala aj na Times Square v New Yorku.

Prišla ďalšia celosvetová a komerčne rozšírená kampaň na kozmetickú líniu Maybelline (tvárou kozmetiky bola od roku 2003 do 2009).

Z ďalších úspešných spoluprác možno spomenúť reklamy na hodinky Swatch, Armani, Bebe, Versace, Louis Vuiton.

Logicky sa preto jej tvár čoraz viac vynímala z tituliek najznámejších časopisov po celom svete (Vogue, Harper´s Bazaar, ELLE, GQ, Esquire, Arena).

Obálka s Adrianou (apríl 2006) časopisu GQ bola dokonca najpredávanejším vydaním za celý rok 2006 a jeden z najpredávanejších v celej histórii tohto magazínu vôbec. S nadpisom „ Najzmyselnejšia panna sveta“ sa ani niet čomu čudovať.

Úspechy pokračujú

Hviezdila aj v kalendári Pirelli, no a po tom, ako sa stala tvárou jedného z talianskych mobilných operátorov (Telecom Italia Mobile) jej popularita v Taliansku narástla do obrovských rozmerov, vraj ani po ulici nemohla prejsť, aby nevyvovala davové šialenstvo.

Väčšina ľudí si ju však najviac spája s predvádzaním bielizne pre Victoria´s Secret. Prvú prehliadku absolvovala už v roku 1999, zmluvu podpísali o rok neskôr a spolupracujú doteraz.

V roku 2008 bola práve ona tou, ktorá mala na sebe skvost prehliadky – podprsenku „Fantasy Bra“ zhotovenú klenotníkom Martinom Katzom v celkovej hodnote viac než 5 miliónov dolárov. Aj o dva roky si „obliekla“ podobný exkluzívny kúsok (Victoria Secret Bombshell Fantasy Bra), tentoraz „len“ za dva milióny dolárov.

Do sŕdc a pamäte Američanov sa Adriana natrvalo usadila svojím účinkovaním v prudko sledovaných reklamách počas Super Bowlu. Reklamy s ňou (je jedno na čo, od predaja kvetín cez podprsenky až po autá) mali 100, niektoré až cez 200 miliónov pozretí. A predaj produktov sa firmám, ktoré si ju zaplatili, minimálne zdvojnásobil.

adriana lima

Ďalšie aktivity

Adrianu neobišiel ani film či televízia, podobne ako väčšina jej kolegýň sa však tomu venuje len okrajovo.

Je častým hosťom v mnohých televíznych programoch, reláciách. Každý si je vedomý jej magnetizmu, ktorému sa ťažko odoláva.

Venuje sa aj charitatívnej činnosti, pomáha sirotincu v rodnom meste Salvador, najmä s prestavbou, stará sa o ošatenie detí.

Taktiež sa zapojila do tureckej zbierky na pomoc deťom s leukémiou.

Manželstvo

V roku 2008 sa vydala za srbského basketbalistu hrajúceho v americkej NBA Marka Jarica. Adriana, zanietená katolíčka, podľa vlastných slov vstupovala do manželstva ako panna a zdalo sa, že Srb bude jej celoživotnou láskou. Chcela prijať aj srbské občianstvo a majú spolu dve dcérky.

V máji roku 2014 však prišiel šok, manželia sa po necelých šiestich rokoch spoločného života rozišli.

Na rozdiel od krachu v rodinnom živote, v práci sa jej neustále darí. Pravidelne ju rôzne magazíny zaraďujú na prvé miesta najkrajších a najbohatších žien sveta.

Adriana Lima už dávno nie je len modelkou, je to svetoznáma osobnosť, ktorú mnohí nasledujú, počúvajú, sledujú. V dobe, kedy sa väčšina modeliek sťažuje, že im popredné zákazky a titulky „kradnú“ herečky, speváčky a reality hviezdičky, Adriana nevyplakáva, nemá dôvod. Svoje miesto na výslní si poctivo vydobila a zaslúžene je ikonou, ktorú obdivujú milióny žien a túžia po nej muži na celom svete.

Zdroj: askmen.com, osobnosti.cz

Obrázky: should-know.com, sportsnaut.com

Komentáre

468 ad