Aj priveľa lásky škodí – Mostu v Paríži určite!

Všetko má svoj koniec a zdá sa, že tentokrát zvoní umieračik povestnému mostu všetkých zamilovaných v najromantickejšom meste sveta. Magazín life-style zisťoval o tom viac. 

most

Most umení po novom

Známy parížsky most Pont des Arts (Most umení) mení svoju podobu. Postupne z neho totiž odstraňujú zábradlia ovešané tisíckami visiacich zámkov, ktoré tam nechali zamilované páriky z celého sveta na znak nekonečnej lásky. City zaľúbencov budú takto asi značne ranené, no isté je, že samotný most bol pod celou tou ťarchou kovu a lásky značne rizikový. Ľahko sa mohla zrútiť časť zábradlia a zraniť niekoho z okoloidúcich, ba dokonca poškodiť lode plaviace sa po Seine.

A tak sa parížska radnica rozhodla konať…
Most pre verejnosť uzavreli na celý týždeň, počas ktorého mali byť všetky ozdobné kované zábradlia dočasne nahradené drevenými panelmi so street-artom.

Neskôr, na jeseň tohto roka, je naplánovaná montáž plexisklových tabúľ.

Tony železa

Zámky symbolizujúce lásku s menami zaľúbencov, ktoré zdobili obidve ozdobné zábradlia mosta, vážili vyše 45 ton a už dlhší čas mnohým prekážali, pretože narúšali estetický dojem jedného z najpôvabnejších miest hlavného mesta Francúzska. Priamo z mosta je totiž krásny výhľad na jednu z dominánt Paríža, a teda na Eiffelovu vežu.

Nesúhlas zamilovaných

Konanie parížskej radnice sa, ako inak, stretlo s vlnou nesúhlasu, a to najmä zo strany zaľúbených turistov, ktorí nechápavo z diaľky pozorovali, čo sa to deje. Ako však uviedli ich oponenti, žiaden zámok na nijakom moste sveta nie je zárukou večnej lásky. Tá sa dá prejaviť aj inak, ak je záujem.

Ktovie, ktorý ďalší most v Paríži si zaľúbenci vyhliadnu, aby ho nanovo obvešali svojimi „zaláskovanými“ zámkami. S tým ráta aj parížska radnica, ktorá plánuje vyslať hliadky mestskej polície napríklad na most Pont de l’Archeveché (Arcibiskupský most) za katedrálou Notre-Dame, ako aj na iné mosty, ktoré by mohli byť „v ohrození“.

Čo tak vyskúšať radšej obľúbené love selfie snímky či iné (okolie menej zaťažujúce) prejavy zaľúbenosti?

______________________

Zdroj: thetravelmagazine.net/paris-removes-love-locks-from-pont-des-arts-bridge.html

Obrázok: thetravelmagazine.net/wp-content/uploads/1200px-Cadenas_des_amoureux_sur_le_pont_des_Arts-700×394.jpg

Komentáre

468 ad