Ako byť fyzicky aj psychicky fit

Vianočné sviatky, dovolenka, prázdniny. Pre niekoho je to čas pohody a ničnerobenia, iní volia radšej aktívny pohyb na horách. Pokiaľ patríte k skupine, ktorá si počas týchto dní vo veľkom vychutnáva najrozmanitejšie maškrty, nevystrčí ani nos spomedzi dverí a leží na gauči pri klasických rozprávkach, tak tento článok bude presne pre Vás. V januári sa znova začne bežná rutina a Vy budete horekovať, koľko ste zase pribrali. Vaša kondička je nulová, no ani psychicky na tom nie ste najlepšie. Práve vtedy by ste mali nabehnúť na režim, ktorý Vás opäť vráti do hry. Nech sa páči, magazín life-style Vám poradí, akým smerom sa uberať.

eating healthy food

Pite veľa vody

Pitná voda Vám dodá množstvo energie počas dňa. Okrem toho je skvelá na pleť a pokožku. Denne si dajte aspoň 8 pohárov čistej vody a uvidíte, že sa budete cítiť o niečo lepšie. Okrem toho sa výrazne zlepší Váš metabolizmus.

Jedzte správne potraviny

Nezabúdajte, že denne by ste mali jesť priblížne 5 až 6-krát v menších množstvách. Počas dňa si doprajte hlavne ovocie, zeleninu, aspoň pohár mlieka, mäso a bielkoviny. Občas si môžte dať aj niečo sladké, aby ste mali energiu na celý deň.

Doprajte si dostatok spánku

Uistite sa, že spíte aspoň 8 hodín. Ak je to menej, Vaše telo tým trpí a mali by ste to čo najskôr zmeniť. Organizmus predsa potrebuje dostatok odpočinku a síl na ďalší deň.

Starajte sa o vlasy

Pokiaľ sa Vám vlasy výraznejšie mastia, najvhodnejšie by bolo, ak si ich budete umývať každý deň. V prípade, že ich máte suché, umývajte si ich každý druhý deň. Je jasné, že niekedy nemáme čas ani na tieto základné veci, preto skúste použiť suchý šampón na vlasy. Vy sa budete cítiť krajšie a Vaše vlasy to určite ocenia.

Čítajte

Vezmite si Vašu obľúbenú knihu, uvarte si čaj a vychutnávajte si chvíľku pokoja. Denne si prečítajte aspoň pár strán a uvidíte, že sa budete cítiť psychicky lepšie.

Zacvičte si

Aby ste si zachovali dobrú formu, je potrebné, aby ste pre to aj niečo urobili. Pravidelné cvičenie výrazne zlepšuje vnútorný pocit, kondíciu a aj Vašu náladu.

Prirodzene, toto sú iba základné pravidlá, ako skvalitniť svoj život, no iste máte niečo osobné, čo Vám dokáže urobiť radosť alebo zlepšiť kondíciu. Naučte sa tešiť z maličkostí, ktoré život prináša a netrápte sa nad všetkými krivdami sveta. Všetky starosti predsa nemusia byť na Vašich pleciach. Občas presuňte zodpovednosť na iné osoby.

Prajeme Vám, aby bolo v roku 2015 Vaše psychické a fyzické pohodlie v absolútnej harmónií.

Zdroj: wikihow.com

Obrázok: © [Konstantin Yuganov] / Dollar Photo Club

 

Komentáre

468 ad