Ako byť krásna aj bez líčidiel

Ktorá žena by nechcela byť krásna? Môže sa však stať, že Vám na líčenie nezostane čas a vy prepadnete panike. V tom prípade je dobré, ak sa môžete spoľahnúť na svoju prirodzenosť. Magazín life-style.sk Vám prezradí, ako byť krásnou aj bez make-upu. 

plet

Starostlivosť o pleť

1. Z umývania tváre vytvorte príjemnú rutinu

Pokožku treba udržiavať v skvelom stave. Umyte ju dôkladne ráno a večer, ale nerobte to viac ako dvakrát denne, pretože ju zbytočne podráždite. Investujte do kvalitných výrobkov na tvár:  čistiacich, pleťových, hydratačných a iných. Pred umývaním tváre si ruky opláchnite mydlom.

2. Nezabúdajte na čistiace prostriedky

Naneste čistiaci prostriedok na čisté ruky a potom to všetko aplikujte na tvár. Prstami masírujte celú tvár krúživými pohybmi. Rozmaznávajte takto čelo, líca, nos, bradu a okolie očí 10 až 15-krát. Potom si postriekajte tvár trochou vody /5-10 krát/. Suchým a čistým uterákom si usušte tvár, ale netrite ju, lebo  to zbytočne dráždi pokožku.

3. Vyberte si správny hydratačný krém 

Výber závisí od toho, či máte mastnú, kombinovanú, normálnu, suchú alebo citlivú pokožku. Keď ho použijete, naneste malé množstvo na dlaň čistej ruky a jemne ho vtrite na tvár.

Úprava tváre

1. Starajte sa o obočie 

Vytrhajte si prebytočné chĺpky v smere rastu, ale nie tak, aby ste vzali príliš veľa. Na česanie obočia používajte kefku alebo hrebienok. Tým získa obočie upravený vzhľad.

2. Ošetrite pery

Navlhčite zubnú kefku a dajte na ňu balzam na pery. Potom ňou jemne trite Vaše pery. Neskôr utrite pery uterákom a naneste na ne nejaký dobrý krém, aby boli hydratované.

3. Za žiadnych okolností nezanedbajte svoje vlasy

Závisí od Vás, aký typ účesu si vyberiete a ktorý Vám vyhovuje. Raz do týždňa však odporúčame urobiť vlasový zábal zmiešaný s dobrým olejom na vlasy. Používajte správne šampóny a kondicionéry.

Starostlivosť o seba

1. Zbavte sa nezdravých návykov

Ak máte tendenciu piť limonády a jesť nezdravé jedlo takmer každý deň, minimalizujte tieto zlozvyky. Namiesto sladkých nápojov prejdite na šťavy alebo čistú vodu.  Tiež odporúčame jesť aspoň jedno ovocie každý deň. Samozrejmosťou by malo byť aj nefajčiarstvo a absencia alkoholu. 

2. Pite veľa vody

Odborníci odporúčajú vypiť denne aspoň šesť pohárov vody. 

3. Buďte fit

Môžete si zabehať alebo zacvičiť. Nezabudnite sa poradiť s lekárom, kým začnete robiť nejaké extrémne cvičenia. Výborna je tiež zumba alebo relaxačná jóga. 

4. Vystrite sa

Budete vyzerať ešte lepšie, keď budete správne chodiť, sedieť a pohybovať sa.

5. Vyberte si správne oblečenie a doplnky 

Pár dobrých džínsov, niekoľké pekné košele a blúzky, dobré sandále, tenisky  a možno pár sukní a šiat. K tomu trendy náušnice, náramky a náhrdelníky. Stačí málo a vy budete cool. Všetky tieto veci sú v poslednom čase v móde a ich správnou kombináciou dokážete zo seba vyčariť hviezdu i bez make-upu. 

Nuž dámy, prirodzenosť je na žene to najkrajšie, preto ju neskrývajte pod neprehliadnuteľnou maskou líčidiel. 

Zdroj: wikihow.com

Obrázok: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad