Ako prežiť rozchod?

Rozchod s milovaným partnerom býva veľmi bolestivý. Zmieta sa v nás hnev, beznádej a sklamanie. Zachovať si v takýchto prípadoch dôstojnosť býva neraz veľmi ťažké. Uchyľujeme sa k veciam, ktoré hraničia so šialenstvom. Odborníci však tvrdia, že zdravý človek sa dokáže s rozchodom vyrovnať a jeho telo sa postupne otrasie, pripraví na nový vzťah. Áno, rozchody v nás zanechávajú stopy, no do každého vzťahu by sme mali vstupovať naplno. Nenechajte si pokaziť novú lásku tou starou. Magazín life-style Vám teraz ponúka niekoľko priateľských rád, vďaka ktorým sa môžete z rozchodu rýchlejšie spamätať.

rozchod

Vyplačte sa

Nepotláčajte pocity, ktoré s Vami lomcujú. Vyplačte sa, vykričte, posťažujte blízkym známym, opite, prejedzte sladkého. Duševná bolesť musí von, čím dlhšie ju budete potláčať, tým viac bude rásť a ťahať Vás ku dnu. Boli predsa ranené Vaše city, tak sa netvárte, že ste z ocele. Plač je celkom prirodzenou reakciou na ubolené srdiečko.

Choďte na nákupy

Je to typicky ženská reakcia, ale pomáha. Nič tak nezaberá na zranené srdce ako fantastický úlovok z módneho butiku! Oblečte si nové šaty, obujte hriešne drahé lodičky a obzrite sa v zrkadle. Už to len chce ten správny mejkap, ktorý prekryje opuchnuté viečka a tmavé kruhy pod očami. A čo takto vyraziť do cukrárne? Aj páni to môžu vyriešiť nakupovaním (elektronika, nový bicykel alebo motorka…)

Nekontaktujte sa

Keď opadne najťažšie obdobie sklamania a smútku, je možné, že Vás chytí pokušenie ozvať sa svojmu/svojej ex. Je to veľmi zlé rozhodnutie, premôžte sa a neurobte to! V opačnom prípade by sa Vám totiž vynorili všetky spomienky, ktoré ste doteraz poctivo odstraňovali zo svojej hlavy či srdca a všetko by bolo späť.laska

Vyrozprávajte sa priateľom

Každý človek chce mať okolo seba ľudí, ktorí mu budú nápomocní a vďaka ktorým sa bude cítiť lepšie. Obklopiť sa chápavými a podporujúcimi priateľmi či rodinnými príslušníkmi Vám pomôže vidieť samého seba ako cennú bytosť. Vďaka blízkym osobám sa znova postavíte na nohy.

Koniec vzťahu neznamená koniec všetkého (hoci to tak môžete spočiatku cítiť). Je to začiatok nového života, Vás ako novej osobnosti a neskôr…

Najprv ale musíte prejsť obdobím zúfalstva, hnevu a analýzy, kým si vybudujete nanovo svoj svet.

Zdroj: candyman.sk

Obrázky: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad