Ako zistiť, či je stále panna

Táto otázka je stará ako ľudstvo samo. Nejedného pána trápi, ako s istotou zistiť, či je dievča ešte panna. Niektorí ľudia by si mohli myslieť, že na túto otázku existuje jasná odpoveď, no je len jeden spôsob, ako to zistiť. Položte dievčaťu otázku o jej panenstve a počkajte si na úprimnú odpoveď. Ani vyšetrenie lekárom totiž nemôže naisto potvrdiť (alebo vyvrátiť), že dievča už malo sex. To isté platí aj u chlapcov.

Napriek danej skutočnosti existuje stále veľa kultúr, ktoré veria, že je aj iný spôsob, ako to zrealizovať. Jedným z mýtov je, že ak je dievčenská panenská blana ešte nepoškodená, dievča je stále panna. Panenská blana je tenká sliznica kože, ktorá obklopuje alebo čiastočne zakrýva otvor do pošvy. Počas pohlavného styku sa môže úplne zničiť alebo natrhnúť, čo vyvolá určitú bolesť a ľahké krvácanie, ale mnohým dievčatám sa to vôbec nestane. Panenskú blanu môže poškodiť aj mnoho iných aktivít, ako sú napríklad intenzívne športové výkony, jazda na bicykli, gymnastika, zavádzanie tampónu, ale aj rast a vývoj tela. Niektorým dievčatám ostáva zase panenská blana, odborne zvaná hymen, takpovediac navždy.

Niektoré ďalšie mýty o panenstve:

  • Existuje určitý vek, kedy by ženy alebo dievčatá mali prísť o panenstvo. To vôbec nie je pravda! Niektoré dievčatá a chlapci si udržia svoje panenstvo až do dospelosti, pričom niektorí ďalší ho stratia oveľa skôr. Presný vek neexistuje, záleží to od mnohých okolností.
  • Dievča, ktoré už malo sex, vyzerá inak. Dievčatá, ktoré sú sexuálne aktívne, vyzerajú presne tak ako dievčatá, ktoré sú stále panny. Neexistuje žiaden spôsob, ako túto zmenu odhaliť len pohľadom (prsia sa nezväčšujú, chôdza sa nemení, celkové držanie tela ostáva to isté…).
  • Panna je plachá a prudérna. Mnoho chlapcov a dievčat, ktorí sa ešte s nikým intímne nezblížili, by Vás prekvapili s odpoveďou na otázku, či už mali sex. Mnoho dievčat, ktoré už dávno randia a majú priateľov, považuje zase spoločnosť za predčasne vyspelé a okolie si je isté, že už nie sú panny. Pravda je ale väčšinou úplne niekde inde.

Randenie s niekým, kto ešte nikdy nemal sex

Otázka, či je dievča panna, je naozaj veľmi osobná. Položiť ju neznámej osobe si nedovolí len tak hocikto. Ako teda postupovať, keď randíte s novým človekom a táto téma Vás naozaj zaujíma? Odpoveď môže byť rovnako súkromná ​​ako to, čo má niekto rád pri sexe a čo odmieta. Strata panenstva môže byť mierne nepríjemná alebo bolestivá, no taktiež môže spôsobovať celkové nepohodlie, prípadne nezanechať vôbec žiadne dojmy. Ako sa teda v danej situácii správať? Čo robiť inak ako s „nepannou“? Niektoré polohy môžu byť pre pannu viac-menej pohodlné, takže experimentovať s tým, pri čom sa cíti dobre, v nej môže zanechať veľmi príjemné spomienky a Vy jej tak doprajete nezabudnuteľný zážitok. Na úvod určite nezaškodí jemne vibrujúce láskanie, ktoré vedia zabezpečiť viaceré erotické hračky. Pocit uvoľnenia môže pomôcť zmierniť nervozitu a taktiež znížiť prípadné bolesti.

Tipy pre defloráciu (odpanenie)

  • Nikam sa neponáhľajte. Naozaj nejde o to, ako rýchlo sa to stane. Majte trpezlivosť a uistite sa, že sa druhá strana cíti pohodlne a je na tento akt pripravená.
  • Použite lubrikant. Dievčatá prirodzene vlhnú už počas predohry, ale použitie lubrikantu môže sex oveľa viac spríjemniť.
  • Používajte kondóm. Použitie kondómu nie je len spôsob, ako zabrániť tehotenstvu, ale tiež pomáha chrániť pred pohlavne prenosnými chorobami. Ak sa chystáte mať sex, uistite sa, že máte pripravené kondómy alebo inú formu antikoncepcie. Tiež dávajte pozor na to, aby ste stihli nasadiť kondóm skôr, ako sa začnú vylučovať akékoľvek výlučky z pohlavných orgánov. Nečakajte až do vniknutia, to riziko ozaj nestojí za to.
  • Dajte si načas. Nemáte sa kde ponáhľať. Ak sa obávate bolestivého pohlavného styku alebo krvi, robte všetko pomaličky, nič Vám predsa neutečie. Dobrá rada tiež znie: vložte si pod seba uterák. Sex môže byť chaotický, môže k nemu dôjsť kedykoľvek, ale ak budete obaja pripravení, užijete si to oveľa viac.

Rozhodovanie o tom, či zostať pannou

Nie je naozaj nič zlé na tom rozhodnúť sa zostať pannou. Prvýkrát bude sex báječný, len ak to budú chcieť obe strany, a to tak fyzicky, ako aj psychicky. Pre niekoho to môže znamenať aj to, že so sexom počká do svadby. Ak to pre neho znamená psychickú pohodu a odovzdanosť partnerovi, je to úplne v poriadku. Rovnako nemusí byť nemravné mať sex v mladom veku, ak to človek naozaj chce a cíti sa úplne pripravený. A niekto iný zasa k prvému sexu môže potrebovať len dlhodobý a milujúci vzťah. Všetko je to veľmi individuálne, preto sa netrápte zbytočnými otázkami a osobe po Vašom boku proste dôverujte. Veľa šťastia!

__________

Zdroje:

dating.lovetoknow.com/How_Can_You_Tell_if_a_Girl_Is_Still_a_Virgin

zena.atlas.sk/ako-sa-kazi-panenska-blana/zdravie/intimne-zdravie/781811.html

branislavdudas.blog.sme.sk/c/223041/Aku-cenu-ma-panenska-blana.html

Obrázok:

dollarphotoclub.com/stock-photo/Fashion%20Woman%20Tall%20Slender%20Model%20Chain%20Link%20Chastity%20Belt/63957175

Komentáre

468 ad