Alessandra Ambrosio – modelka bez hviezdnych manierov

Okrem podmanivého pohľadu a dokonalej postavy je najväčšou devízou krásnej Brazílčanky jej srdečná a otvorená povaha, ktorou si získa snáď každého. Nezaprie ani vrodený temperament, čo je vražedná kombinácia a vďaka tomu je tam, kde je. Na vrchole súčasného modelingu.

alessandra

Rozbeh

Narodila sa 11.apríla 1981 v malom brazílskom mestečku Erechim do rodiny s poľsko-talianskymi koreňmi. Jej rodičia vlastnili čerpaciu stanicu.

O modelingu snívala odmalička, najprv však bolo treba odstrániť jednu menšiu prekážku, odstávajúce uši. Tie jej zoperovali, keď mala jedenásť rokov a cez komplikácie a bolesti, čo potom nasledovali, sa nikdy úplne nepreniesla. Preto akákoľvek ďalšia plastika v jej prípade veľmi do úvahy nepripadá.

14-ročná Alessandra sa zúčastnila modelingovej súťaže Elite Model Look, kde sa dostala do finálovej dvadsiatky. Hoci súťaž nevyhrala, v modelingu sa uchytila. Čoskoro sa objavila na titulke brazílskej ELLE, prelomovou však bola kampaň pre Guess.

Vrchol

Zažiarila aj v reklamách pre Revlon, Christian Dior, Giorgio Armani, Ralph Lauren, Next.

Predvádzala pre prestížne značky ako Prada, Oscar de la Renta, Chanel.

Je obľúbenou tvárou medzinárodných magazínov, najčastejšie zdobí titulky Cosmopolitanu Harper´s Bazaaru, ale ani Vogue, ELLE, Glamour, GQ, Marie Claire a iné ju tiež neobchádzajú.

Zaskvela sa aj v luxusnom kalendári Pirelli.

Skutočnú slávu a hviezdne zárobky jej však priniesla až spolupráca s Victoria´s Secret. Alessandra je jedným z najznámejších a najobľúbenejších anjelikov. Predvádza a fotí pre nich od roku 2004. Stala sa dokonca prvou modelkou ich špeciálneho radu „PINK“.

V roku 2012 bola hviezdou prehliadky s „Fantasy Bra“. Podprsenka, ktorú mala na sebe, bola posiata ametystami, rubínmi, zafírmi aj diamantami (vrátane 20-karátového bieleho diamantu uprostred) a špeciálne ju vyhotovili v exkluzívnom londýnskom klenotníctve.

Alessandra je pre všetky svoje (stále nekončiace) úspechy a zárobky pravidelne zaraďovaná magazínom Forbes na popredné miesta najlepšie zarábajúcich topmodeliek súčasnosti. V roku 2012 jej patrilo celkovo 6.miesto s ročným odhadovaným zárobkom vo výške 6,6 milióna dolárov.

kraska

Iné aktivity

Občas sa mihne v nejakom filmovom kasovom trháku (Casino Royale), sem-tam v seriáli (Ako som spoznal vašu matku) alebo v nejakej úspešnej televíznej šou (The Tyra Banks Show).

Stále je však v prvom rade supermodelkou, do toho aj podnikateľkou a aktivistkou.

Je ambasádorkou neziskovej organizácie National Multiple Sclerosis Society, ktorá pomáha ľuďom trpiacim sklerózou multiplex a ich rodinám.

Okrem toho sa realizuje obchodnícky a kreatívne, má vlastnú líniu plaviek (Alessandra Ambrosio by Sais) a nedávno zahájila svoju vlastnú módnu značku Ále by Alessandra (v spolupráci s americkou odevnou značkou Cherokee). Ponúka najmä oblečenie na voľný čas, zameraná je na mladé ženy od 18 do 35 rokov.

Popritom sa stíha venovať aj rodine, synovi (2012) a dcérke (2008), ktoré vychováva spolu s partnerom,  podnikateľom Jamie Mazurom.

modelka

Zdroj: osobnosti.cz

Obrázky: fanpop.com, ella.paraguay.com, 2oceansvibe.com

Komentáre

468 ad