Bar Refaeli – to najkrajšie z Izraela

Blond anjela s diabolským sexepílom si väčšina ľudí spája s Leonardom DiCapriom. Po Gisele Büdchen bola práve Bar jeho druhou najstabilnejšou partnerkou, dokonca sa šepkalo o svadobných zvonoch. Napokon to však nevyšlo, a tak Bar aj naďalej okúzľuje zvyšok mužskej populácie zo stránok svetových magazínov a televíznych obrazoviek. Magazín life-style vás pozýva pokochať sa jej krásou. 

bar

Detská modelka

Bar sa ako modelka narodila (4.6.1985 v Hod HaSharom). Krásne bábätko, len osemmesačné, točilo svoje prvé reklamy. Zásluhu na tom mala iste aj matka Cipi Levine, kedysi tiež známa modelka. Preto napriek životu na konskej farme, ktorú jej rodičia vlastnili, sa Bar predierala aj do sveta šoubiznisu.

Keď sa zdalo, že z Bar bude detská modelingová hviezda, prišla niekoľkoročná stopka kvôli postrachu všetkých detí, ktorým je zaiste strojčeku na zuby.

Dobre však spravila, inak by nás dnes nemohla okúzľovať svojím nádherným úsmevom.

Navyše, nič podstatné jej neušlo, od jedenástich fotila znova pre mnoho (predovšetkým izraelských) značiek a v pätnástich  už pracovala pre katalógy Castro, Pilpel a hrala tiež v reklame na mliečne produkty Milky.

V roku 2000 vyhrala súťaž „Model of the Year“ v Izraeli, o rok na to svoj titul obhájila, a tak nebolo pochýb o tom, že o tejto nádhernej Židovke s poľsko-litovsko-talianskymi koreňmi ešte budeme počuť.

Prerazila aj vo svete

V rokoch 2002-2003 pracovala stále predovšetkým doma, vybrala si ju izraelská módna sieť Renuar, no začali si ju však všímať aj v zahraničí, prišli ponuky na predvádzanie, fotenie, následne sa objavila vo francúzskom ELLE.

Keď si ju všimol Ralph Lauren, už bolo jasné, že svet módy objavil novú hviezdu.

Nasledovali spolupráce s Garnier, Escada, Desigual, Subaru, Gap, Samsung, Accessorize, Sears.

Zdobila obálky časopisov Maxim, Vogue, ELLE, GQ, Esquire, Marie Claire, Glamour, Harper´s Bazaar, Grazia a Sports Illustrated.

Práve spolupráca s posledným menovaným magazínom jej priniesla celosvetový úspech a uznanie (okrem jej vzťahu s hereckou hviezdou Leom DiCapriom). V roku 2007 sa objavila v časopise prvýkrát, bola len druhou Izraelčankou, ktorej sa to podarilo. O dva roky neskôr už kraľovala plavkovému vydaniu rovno na obálke.

refaeli

Vzťah s idolom

Bar bola tou ženou, pri ktorej večný sukničkár a milovník najkrajších modeliek zakotvil po rozpade vzťahu s Gisele Büdchen a zdalo sa, že práve očarujúca Židovka bude pre neho konečne tou pravou. Dokonca ju predstavil matke, ona ho zasa zobrala k sebe domov a počas celého, zhruba 6-ročného vzťahu pôsobili veľmi zamilovane. Hovorilo sa aj o svadbe, v roku 2009 sa ale náhle rozišli. Síce sa po niekoľkomesačnom odlúčení k sebe opäť vrátili, no v roku 2011 prišiel definitívny koniec.

Povinná vojenská služba

Okolo Bar sa spustila, okrem jej medializovaného vzťahu s hollywoodskym fešákom, búrlivá a bulvárna debata aj z ďalšieho dôvodu. Kameňom úrazu bolo jej vyhýbanie sa nástupu na povinnú vojenskú službu, ktorá je v Izraeli nutná bez ohľadu na pohlavie. Doma sa proti nej zdvihla vlna nevôle a kritiky, ona sa tomu vyhla krátkym sobášom a následným rozvodom s rodinným známym.

Napokon došlo ku kompromisnej dohode, keď sa Bar podujala aspoň navštíviť zranených izraelských vojakov a podporovať vojenskú službu v armáde.

Aj prostredníctvom sociálnych sietí, kde je modelka pomerne aktívna, niekoľkokrát vyjadrila solidaritu a uznanie svojim izraelským krajanom v službách armády (dokladujú to aj selfie fotografie s izraelskými vojakmi).

Ocenenia, film, televízia, podnikanie

Refaeli sa zapája do rôznych charitatívnych akcií, verejne tiež vyhlásila podporu homosexuálom a lesbičkám, taktiež je zástankyňou čo najekologickejšieho spôsobu života.

Módni experti aj fanúšikovia ju však najviac milujú pre jej osobitý štýl, ohromujúcu krásu a charizmu. Za to už získala mnohé ocenenia, v rebríčkoch najkrajších ľudí sveta a najsexy modeliek bola nie raz na popredných priečkach.

Podobne, ako iné modelky, Bar skúša aj herectvo. Zahrala si v niekoľkých izraelských produkciách, je ju vidieť aj v televízii, v roku 2013 vystupovala v prvej sérii šou X Factor Izrael, čo bol vôbec najsledovanejší hudobný program v histórii izraelskej televízie.

Bar nezaháľa ani v podnikateľskej sfére, v roku 2011 spolu s kolegom, bývalým modelom Dudi Balsarom, založili spoločnosť Under.me (predaj dizajnérskej spodnej bielizne).

krasna zenaZdroj: askmen.com

Obrázky: gnoccatravels.com, gentside.com, famousface.us             

Komentáre

468 ad