Britka, ktorá pobláznila svet: Cara Delevingne

CaraPojašená i vážna, zdanlivo drzá, no kamarátka snáď s každým v šoubiznise. Na móle supermodelka, v civile obyčajné dievča, hviezda reklamných kampaní, miláčik popredných návrhárov aj objektívov renomovaných fotografov, no najmä más ľudí, ktorí ju sledujú na Instagrame.

Cara Delevingne je jednoducho neprehliadnuteľnou ikonou dneška, a to nielen kvôli svojmu nápadne hustému obočiu.

Dievča z dobrej rodiny

Dcérenka bohatých rodičov s aristokratickými koreňmi, to je devíza, ktorú Cara dostala do svojho vienka. Spolu s dvoma staršími sestrami, z ktorých jedna je tiež modelkou (známou najmä vo Veľkej Británii), sa nikdy nestrachovala o svoju budúcnosť. Keby nechcela, do konca života nemusela ani prstom pohnúť.

Namiesto toho si však ambiciózne dievča už v desiatich rokoch zmyslelo, že jej zvučné priezvisko a milióny na konte rodičov k životu nepostačujú.

Preto sa dala na dráhu modelky, a to veľmi, veľmi úspešnej, ako sa čoskoro ukázalo.

Obyčajná baba s množstvom tvárí

To je to, čo na 23-ročnej Angličanke mnohí milujú: Že je stále svoja a pritom zakaždým iná. Pre potreby fotenia luxusných šperkov nádherná, zachytená bulvárnymi fotografmi zasa celkom všedná.

Cara sa za svoju prirodzenosť nehanbí, pravidelne zverejňuje fotografie zo súkromia. Nečudo, že má na sociálnych sieťach milióny fanúšikov.

Ako oni, tak i najprestížnejšie módne domy a značky si na nej najviac cenia „tú“ inakosť, no pritom normálnosť, čo z nej vyžaruje.

Kontrastné?

Možno… Ale taká presne je Cara Delevingne, britská superhviezda, ktorá je označovaná za nástupkyňu božskej Kate Moss.

Hrubé obočie à la Cara

Ešte pred pár rokmi bolo priam nemysliteľné, aby mladé dievčatá či svetové hviezdy „pobehovali“ s hrubým a zdanlivo neupraveným obočím. Lenže na scéne sa objavila Cara so svojím originálnym zjavom a zrazu je husté tmavé obočie horúcim trendom všetkých vekových kategórií. 

A tak, ako sa britská kráska nehanbí za svoju naturálnu tvár, tenkú dievčenskú postavu či bisexuálnu orientáciu, neskrýva ani svoju bláznivú, pre niekoho až strelenú povahu. Carine grimasy, aj na oficiálnych fotografiách z červeného koberca a po boku iných celebrít, sú už jej neodmysliteľnou súčasťou.

Z modelky herečka?

Mladé, stále viac dievča ako dospelo pôsobiaca žena (najmä, keď sa ukáže vo svojom obľúbenom ležérnom oblečení s veľkou čapicou na hlave) však nezaspalo na modelingových vavrínoch.

Väčšina súčasných krások snažiacich sa o kariéru supermodelky by dala všetko aspoň za zlomok kampaní a tituliek v najprestížnejších magazínoch, čo má mladučká Cara za sebou, no jej to zjavne nestačí.

Chce viac.

Túži byť herečkou.

Zdá sa, že aj v tomto prípade sa snúbi dravosť s veľkým talentom. Cara už natočila zopár zaujímavých titulov, pričom aktuálne hviezdi v kinách vo filmovom spracovaní knižného bestselleru Papierové mestá od Johna Greena.

Kritici aj diváci jej predpovedajú sľubnú filmovú kariéru.

„Najväčšou zábavou na herectve je, že sa musíte snažiť urobiť váš charakter reálnym. Modeling je toho úplným opakom. Tam je to najmä o tom, aby ste boli pred kamerou falošný,“ vyjadrila sa na margo svojej „novej“ profesie Cara.

Asi aj preto plánuje modeling na čas zavesiť na klinec (ktovie, možno aj natrvalo) a naplno sa venovať slušne rozbehnutej hereckej dráhe.

_______________

Zdroje

en.wikipedia.org/wiki/Cara_Delevingne

vogue.com/1800805/cara-delevingne-weirdest-instagram-moments/

Obrázok

miamifashionweek.com/wp-content/uploads/2014/11/Cara.jpg

Komentáre

468 ad