Bude či nebude „dislike“ na Facebooku?

dislikeTiež patríte k veľkej skupine každodenných užívateľov najväčšej sociálnej siete na svete? Lajkujete, vyjadrujete postoje, komentujete, zdieľate? V tom prípade sa pripravte na jednu veľkú novinku: Už čoskoro pribudne ďalšia možnosť, ako budete môcť vyjadriť svoje emócie. 

Tlačidlo „dislike“ to však nebude! Čítajte magazín life-style a dozviete sa o tom viac. 

Páči-nepáči?

Zakladateľ a výkonný riaditeľ sociálnej siete Facebook, Mark Zuckerberg, sa na nedávnej tlačovej konferencii vyjadril celkom jasne. Predstava negatívneho tlačidla “dislike” mu stále nie je sympatická, to však neznamená, že úplne odignoroval žiadosti užívateľov, ktorí už dlho volajú po viacerých možnostiach, ako na Facebooku vyjadrovať svoje stanoviská či pocity, napríklad súcit alebo podporu.

Dokonca sa blíži skúšobná prevádzka avizovanej novinky, Zuckerberg však zatiaľ neupresnil, kedy a o čo presne pôjde.

Nesprávny výklad

Tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozšíril nepravdivý mýtus o tom, že „dislike“ napokon na Facebooku bude. Zuckerbergovo vyhlásenie, že sa chystá niečo nové, si totiž niektoré médiá vysvetlili po svojom. Mnohí si ani nevypočuli celý prejav, kde tento americký podnikateľ a programátor ozrejmil, prečo na Facebook nepribudne funkcia vyjadrenia negatívneho názoru formou tlačidla „nepáči“.

Uviedol, že je to z jednoduchého dôvodu: Nechcem, aby sa Facebook zmenil na fórum, kde ľudia hlasujú za príspevky alebo proti nim. Nechcem ani, aby v situácii, keď používatelia zdieľajú niečo významné zo svojho života, niekto na ich status reagoval vyslovene negatívne.“

Zuckerberg však chápe a uznáva výhrady, že tlačidlo “like” sa nehodí vo všetkých životných situáciách. Preto prisľúbil, že sa už pracuje na jednej, či dokonca viacerých možnostiach pre prejavy empatií.

 „Čoskoro už budete môcť dať svojim priateľom najavo, že chápete ich situáciu, ale nie to, že sa vám nepáči,” povedal na záver.

Na výsledok si budeme musieť teda ešte chvíľu počkať. Zatiaľ si užívajme starý dobrý Facebook tak, ako ho poznáme dnes.

________________

Zdroj: theguardian.com/technology/2015/sep/15/facebook-dislike-button-mark-zuckerberg

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/Emotions_g96-Changing_Dislike_Into_Like_By_Magnifying_Glass_p151111.html

Komentáre

468 ad