Bývanie – tajné triky

V nasledujúcom článku vám magazín life-style ukáže a popíše niekoľko šikovných trikov, ktoré môžete využiť vo svojej domácnosti. Predstavíme úložné priestory, ktoré sú na prvý pohľad neviditeľné a spoločne obnovíme zašlú slávu vašich skríň. Tento článok sa bude niesť v znamení DIY – Urob si sám, pretože občas stačí skutočne málo, aby sme dokázali urobiť veľké zmeny. Nedávno sme priniesli inšpiráciu na Dekorácie v malom byte a dnes v tom budeme pokračovať. 

 • Máte doma zvyšné laty z dreva a neviete, čo s nimi? Zapojte svoju fantáziu a vyrobte si z nich unikátny obraz. Laty nabite alebo prilepte jednu o druhú. Drevo nalakujte a pri maľovaní či nalepovaní motívu sa nechajte viesť svojimi pocitmi.

1. drevene laty

 • Priveľa vecí, málo priestoru. Kto by to nepoznal? Využite priestor, ktorý by ste inak nechali iba tak. Ideálne je miesto pod schodmi. Tu to môže na prvý pohľad vyzerať ako stena, no v skutočnosti budú za ňou ukryté police na veci. Je iba na vás, ako sa naučíte využívať i tú najmenšiu škáročku vo svojom byte. 

2. ulozny priestor

 • Ak chcete ušetriť pár drobných a pritom byť trendy, vyrobte si vlastné svietidlá. Pokiaľ ste k tomu vyznávači staromódneho šarmu vintage štýlu, tak môžete iba získať. Stačia vám staré zaváraninové poháre, sviečky (alebo žiarovky – to bude trochu náročnejšie kvôli elektrine) a kus dreva.
  3. svietidla
 • Obraz do spálne? Čo takto zabudnúť na ponuku predajní, ale staviť na vlastnú originalitu? Stačia vám farebné papiere, ceruzka, nožnice, špagát a palica/tyč.
  4. obraz do spalne
 • Je pre vašu rodinu náročné triediť bielizeň? Kúpte viacero košov na prádlo (3-6) a označte ich podľa farby alebo vecí, ktoré do nich patria. Uľahčíte si tým prácu vy aj vaša rodina.

5. triedenie bielizne

 • Neporiadok v skrini? Potom nastáva situácia “nemám si čo obliecť”. Jedným z dôvodom môže byť aj ten, že sa vo vlastnej skrini proste nevyznáte. Máme pre vás riešenie. Rozdeľte si v skrini veci do drobných krabičiek a políc.

6. satnik

 • Skvalitnite si držiaky na kľúče. Budú iné, nové a hlavne budete vždy vedieť, kde máte kľúče.

7. drziaky na kluce

Pokiaľ vás v tejto súvislosti napadli iné tipy, sem s nimi. Nenechávajte si ich pre seba a podeľte sa o ne s ostatnými čitateľmi. 

 Zdroj a obrázky: pinterest.com 

Komentáre

468 ad