Cesta z dna až na vrchol

Obdobie puberty je pre mnohých mladých ľudí jedným z najťažších etáp života. Cítia sa odcudzovaní, nepochopení, denne musia čeliť výsmechu okolia či jednoducho upadajú do depresií, z ktorých sa len veľmi ťažko dostávajú. Mnohí v tomto kritickom období premýšľajú unáhlene a siahajú po „konečných“ riešeniach svojich problémov. Magazín life-style dnes prináša príbeh o osude dievčaťa, ktoré to v živote nemalo ľahké, no aj napriek tomu sa dokázalo odraziť od dna a teraz je vzorom pre viacerých ľudí. Veríme, že ak si náš článok prečíta mladý človek, ktorý sa akosi nedokáže zaradiť do spoločnosti, vleje mu to do srdca nádej. 

odosielanie listov

Na pokraji síl

S Jodi sa osud vôbec nemaznal. V minulosti trpela šikanu od spolužiakov, v šestnástich prekonala bulímiu a potom dostala zápal mozgu. Po vyliečení sa dostavili neželané dôsledky. Keď bola na pokraji síl, zachránila ju jedna obyčajná správa od blízkeho človeka. Nebolo dlhá, ale výstižná a trefná. Vtedy sa rozhodla, že i ona chce takto nebadane pomôcť iným. Od tohto momentu napísala vyše 3000 listov, ktoré rozposlala úplne neznámym ľuďom, aby ich tak priviedla na iné myšlienky a donútila zamyslieť sa nad tým, akí sú výnimoční.

Nový začiatok pre všetkých

listPo prekonanej infekcii začala Jodi pravidelne trpieť neznesiteľnými bolesťami hlavy. Denne musela brať silné lieky, ktoré jej však pomohli iba čiastočne. Okrem toho ju sužovala neustála únava. V jeden deň už nevládala a chcela si vziať smrteľný kokteil tabletiek. V poslednom momente však prišla správa od kamarátky, ktorá ju ihneď rozosmiala. Vtedy sa rozhodla byť rovnakým pomocným anjelom aj pre ostatných ľudí. Chcela byť však osobnejšia, a tak namiesto virtuálnych správ posiela listy. Každý z nich je iný, v každom sa zaoberá špeciálnym problémom a osobou adresáta. Svoje listy tiež pravidelne zdobí. 

Inšpirácia pre mladých aj starých

Jodi už spolu poslala niekoľko tisíc listov a s touto záľubou určite nechce skončiť. Nedokáže totiž nikoho odmietnuť a špecifikuje sa najmä na ťažko chorých ľudí, obete domáceho násilia alebo tých, ktorí prišli o niekoho blízkeho. Často sa dočká aj veľmi priateľských odpovedí a časom si s niektorými z “nešťastníkov” vytvorí veľmi pekné priateľstvo.

Zdroj: mirror.co.uk

Obrázky: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad