Chystáte sa žúrovať? Naučte sa piť!

partyPlesy, rodinné oslavy, posedenia s priateľmi, svadby a mnoho ďalších príležitosti vypiť si. Každý z nás má občas právo vyhodiť si z kopýtka, no nie vždy sa nám podarí ustriehnuť, koľko toho vypijeme. Pokiaľ sa chystáte na podobnú akciu, mali by ste svoje telo na vyšší prísun alkoholu pripraviť. Magazín life-style Vám poradí, ako piť tak, aby ste čo najmenej zaťažili svoj organizmus.

Pite veľa vody

Alkohol je zlý v tom, že vysúša naše telo. Preto je dôležité, aby ste si so sebou vzali (alebo si objednali) aj  fľašu čistej vody alebo minerálky a postupne si z nej upíjali. Aby bolo jasné, sóda, džús alebo čaj sa nepočítajú. Nie je to žiadna náhrada vody.

Zabudnite na dezert

Ak sa chystáte piť alkohol, zabudnite na všetko sladké – koláče, limonády, energetické nápoje… Bude Vás to ešte viac dehydrovať, a to nieje pre Vaše telo dobré. Nemiešajte ani Red Bull alebo Coca Colu s alkoholom. Ani si neviete predstaviť, čo to spraví s Vaším žalúdkom.

Najedzte sa

Nezabudnite sa dobre najesť! Nikdy nepite na lačný žalúdok. Ak budete piť hladný, účinky alkoholu budú rýchlejšie a intenzívnejšie. Vhodné sú najmä jedlá, ktoré obsahujú bielkoviny, tuky a sacharidy. Hamburgery, hranolky, vajcia, chlieb, zemiaky alebo slanina sú preto skvelé jedlá, ktoré si môžete pred svojím veľkým žúrom dopriať. 

Pozor na lieky

Nikdy nepite alkohol, ak užívate nejaké lieky! Alkohol znižuje účinnosť niektorých antibiotik, môže spôsobiť nevoľnosť alebo nežiadúce účinky. Antidepresíva by sa tiež nemali v žiadnom prípade miešať s alkoholom. To isté platí pre lieky proti bolesti.

Nemiešajte viacej druhov alkoholu

Miešanie viacerých druhov alkoholu môže narušiť činnosť Vášho žalúdku a spôsobiť nepríjemné účinky.

Pár rád na záver

  • Pred spaním vypite ešte jeden pohár čistej vody
  • Ak Vám na druhý deň bude veľmi zle, nedávajte si žiadne lieky (radšej voľte citrónovú šťavu alebo minerálku; pomôže tiež silnejšia káva)
  • Doprajte si dostatok spánku

Veríme, že svoje telo nezaťažujete alkoholom často, no keď už, tak sa snažte pristupovať k svojmu organizmu zodpovedne. Veď zdravie máme predsa iba jedno!

Zdroj: wikihow.com

Obrázok: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad