Čo robiť, keď sa vzťah začína rúcať?

Možno sú to len malé nezhody, ktoré Vás trápia… No ak máte v poslednom čase pocit, že s partnerom asi nie ste kompatibilní, mali by ste sa nad tým vážne zamyslieť. Občas treba chybu hľadať aj vo vlastnom postoji k problému. My ženy zvykneme veci okolo vzťahov analyzovať, pričom muži to väčšinou chápu inak. Magazín life-style Vám ponúka pár typických odpovedí, ktoré môžu pomôcť obnoviť radosť zo vzájomného porozumenia.

laska

Znechucuje mužov, ak sa ich pýtame na minulosť?

Áno, cítia sa nepríjemne. Keď sa začnete vypytovať na  minulosť a posudzovať ju, majú pocit, že sa rýpete hlboko v ich duši. Máte na to právo, len sa nevypytujte na prvej schôdzke, lebo nedostanete úprimnú odpoveď. Muž sa ešte ani nerozhodol, koľko to medzi Vami potrvá, takže necíti potrebu obnažiť si dušu. A nikdy nestrácajte čas vypytovaním sa na jeho predchádzajúcu ženu; bude Vám tvrdiť, že mu ublížila, bez ohľadu na to, čo jej urobil on. Doprajte Vášmu vzťahu čas a povie Vám, čo potrebujete vedieť.

Je dobré vyvolať u partnera žiarlivosť?

Je to zbytočné, pretože muži vedia, že ste atraktívna aj pre iných. Je im jasné, že ich žena môže kedykoľvek nechať. No ak budete dobiedzať a usilovať sa vzbudiť žiarlivosť za každú cenu, rozohráte nebezpečnú hru. Môže sa to totiž otočiť proti Vám. Čo by ste povedali na to, keby sa odrazu aj partnerovi zachcelo takto hrať?

Prekážajú mužom naši mužskí kamaráti?

Ak ste s kamarátom v príliš blízkom kontaktu, koledujete si o problém. Ako by ste sa vyrovnali s tým, keby za Vaším mužom chodila neustále žena a chcela by sa rozprávať? Pravdepodobne by to vo Vás vzbudilo rovnaké pocity. Snažte sa stanoviť hranice prípustnosti.partnerstvo

Nasledoval by muž ženu, ak by sa musela presťahovať kvôli práci?

Správny muž Vás bude nasledovať do nového pôsobiska, ak si bude istý tým, že sa o Vás môže postarať. No ak by mal stratiť všetko a nič by nezaručovalo, že dá znova dohromady podmienky na živobytie, zatiaľ čo sa vy vrhnete do novej práce, nastáva pre neho ťažký boj.

Ak nemá rád Vašu rodinu, ostane s Vami?

Tu platí jednoznačné pravidlo: ak uprednostníte rodinu pred ním, odíde od Vás, a to bez ohľadu na to, ako veľmi Vás miluje. Potrebuje cítiť, že stojíte pri ňom aj v ťažkých situáciách. Mužská hrdosť je totiž dominantná. 

Zdroj: Steve Harvey- Konaj ako dáma, mysli ako muž

Obrázky: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad