Daniela Hantuchová – neprehliadnuteľná športovkyňa

Daniela, naša skvelá tenistka, sa narodila 24. apríla 1983 v Poprade. Onedlho teda oslávi svoje 32. narodeniny. V roku 2002 sa jej podarilo vyhrať prvý turnaj v Indian Wells a odvtedy nakopla svoju kariéru, ktorá jej priniesla mnoho úspechov, ale aj pádov. Mnohí ju prirovnávali ku Karin Habšudovej. Magazín life-style chce dnes priblížiť svojim čitateľom túto sexy športovkyňu o niečo viac.

hantuchova

Inšpirovaná starou mamou

Áno, bola to práve Danielina stará mama, kto ju priviedol k tenisu. Táto dáma bola totiž bývalou majsterkou Československa. Mladú Hantuchovú trénoval viac ako štyri roky anglický tréner Nigel Sears a skúšobne aj Harold Solomon. Rok 2001 jej priniesol cenu WTA Nováčik roka a v roku 2002 to bolo Najlepšie zlepšenie roka. V programe Partners for Success bola je mentorkou Martina Navrátilová. Na začiatku sezóny 2005 s ňou hrala štvorhru. Tento rok jej priniesol aj cenu o Najobľúbenejšiu dvojicu vo štvorhre s Ai Sigijamovou. V roku 2006 sa zaradila do najslávnejšej tenisovej školy v Európe, do barcelonskej akadémie Casala a Sancheza. Jej trénerom sa stal Angel Gimenéz. Naposledy ju trénoval Claudio Pistolesi. Daniela hovorí, že má v živote veľké šťastie. Má okolo seba skvelých ľudí a môže hrať tenis, ktorý tak miluje.

Každý má aj horšie dni

Ťažké obdobie prežívala Hantuchová v roku 2003, kedy sa rozišli jej rodičia. Odrazilo sa to aj na jej výkone. Údajne tiež na kurte často plakala. Okrem toho bola neustále bombardovaná kvôli svojej váhe. Novinári ju nazvali anorektičkou. Bolo však celkom prirodzené, že jej problémy vyvrcholili rapídnym schudnutím. Daniela sa ale nad to všetko dokázala preniesť a opäť sa vrátila do formy. V roku 2007 vyhrala znova v Indian Wells a tiež turnaj v Linzi. Rok 2013 pre ňu znamenal úspech v Birminghame. V thajskej Pattayi si zaslúžila hneď niekoľko triumfov. Z okruhu WTA si odniesla ako single celkovo sedem víťazstiev. Vlastní tiež kariérny grandslam v zmiešanej štvorhre. Dosiahla úspech na všetkých grandslamových turnajoch, ako jedna z piatich žien histórie „bieleho športu“. Medzi jej najväčšie úspechy môžeme zaradiť aj víťazstvo v Pohári federácie.

tenistka Hantuchova

Daniela dnes

Aj keď má Daniela Hantuchová za sebou plodnú kariéru, ešte stále má čo ponúknuť. Je tiež tou správnou inšpiráciou pre mladé tenistky a posilou pre fudcupový tím. Okrem toho je právom zaradená medzi najkrajšie tenistky. Fotografovia si ju vždy s obľubou odfotia. Športovkyňa má aj svoju vlastnú nadáciu, prostredníctvom ktorej podporuje deti v Kambodži postihnuté HIV. Angažuje sa tiež vo viacerých dobročinných projektoch. V ďalšom živote držíme Daniele palce a sme presvedčení, že o nej budeme ešte neraz počuť. Čo hovoríte na ňu vy?

Zdroj: pluska.sk, wikipedia. org

Obrázky: sports-wired.com, p5.focus.de

Komentáre

468 ad