Dekorácie v malom byte

Ak vlastníte malý byt, určite si viete predstaviť, aké to tam môže byť niekedy skľučujúce. Možnosti na prerábanie či výzdobu sú obmedzené a musíte dodržiavať striktné pravidlá podnájmu. Magazín life-style však teraz svojím čitateľom predstaví niekoľko tipov, ako si bývanie spríjemniť a cítiť sa aj v prenajatom byte ako doma.

Police

Kúpte si zopár políc (môžu byť aj staré; stavte na rôzne veľkosti a farby) a usporiadajte ich do zaujímavého „obrazu“ na stene. Police samé o sebe budú nápaditým doplnkom, no keď necháte troška zapracovať svoju fantáziu, výsledok môže byť ešte úžasnejší. Potom do regálov postavte fotografie, spomienkové drobnosti, pohľadnice či vázu s kvetmi.

Namiesto políc môžete využiť staré drevené debničky (na jablká). Nafarbíte ich vhodnou farbou, aby ladili do bytu a naukladáte na seba. Hotovo. Stačí vyplniť knihami a rôznymi dekoračnými drobnosťami, ktoré dokážu vždy urobiť radosť. 

police

krabice

regal

Záclony

Oblečte svoje okná. Či už to budú záclony, závesy alebo farebné svetielka, nenechávate okná svojho bytu holé. Môžete kúpiť lacné a obyčajné kúsky, ktoré si vyzdobíte po svojom.  Použite farbu na textílie, dekoračné motýle, kvetinky, pierka alebo mašle. Nebojte sa vlastnej kreativity a inšpirujte sa rôznymi obrázkami z internetu.

svetlazavesyzaves

Podlaha

Ak dostanete povolenie zmeniť v prenajatom byte podlahu, jedným z najlepších riešení sú parkety. Ľahko sa udržiavajú a čistia. Pokiaľ ale prenajímateľ zmenu nedovolí, tak aj v tomto prípade tu máme pár riešení:

  • Veľký farebný/huňatý koberec priamo pod nohy postele či vedľa nej, aby ste sa po zobudení mohli prechádzať po teplejšej zemi.
  • Pospájajte viacero malých farebných podložiek do tvaru veľkého koberca.
  • Drevené rohože sa javia tiež ako skvelá alternatíva. Ak by ste chceli sedávať na zemi, môžete na ne rozložiť  malé vankúše.

vankuskoberecizba

DIY dekorácie

  • Máte starú a nemodernú vázu, no nechcete ju vyhodiť? Ak navyše neviete, čo s veľkým množstvom drobných centov, tak spojte tieto dve skutočnosti a kochajte sa výsledným efektom. Je to doslova nápad za všetky drobné. Nafarbite starú vázu jednou farbou, nechajte vyschnúť a oblepte ju drobnými centami. Musíte uznať, že takéto niečo nevlastní každý. 
  • A čo takto „ponožky“ na stoličky? Nechcete ich viac ťahať po zemi a škriabať nimi podlahu alebo sa chcete vyhnúť vŕzganiu? Potom sa “ponožky” ukazujú ako obzvlášť vhodné.
  • Vytapetujte si byt fotografiami. Ak máte doma príliš veľa fotiek z rôzneho obdobia, určite ich využite a prilepte priamo na stenu. Zaručene sa pri nich budete baviť vždy, keď prejdete okolo. 

vazaprakticketapety z fotiek

Čo na to poviete? V prípade, že poznáte iné šikovné triky, ako zútulniť malý prenajatý byt, dajte nám vedieť. Vaše rady iste ocenia aj ostatní čitatelia. 

Zdroj a obrázky: bhg.com, pinterest.com

Komentáre

468 ad