Deti, ktoré unikli smrti

Deti sú roztomilé, najdrahšie a najbezbrannejšie články spoločnosti. Dominuje u nich nevinnosť, naivita a detská fantázia. Určite uznáte, že každé dieťa by malo mať právo prežiť si svoje detstvo čo najkrajšie, bezstarostne a bez akýchkoľvek tragédií, ktoré by poznačili jeho život. Takto to ale vždy nefunguje. Každý deň ich ohrozujú najrôznejšie situácie, no tiež zvrátení predátori (iné vhodnejšie a taktné pomenovanie nás nenapadá, pretože ide skôr o zvieratá ako o ľudí). Nikto z nás by však nemal pred týmto zatvárať oči, a preto Vám dnes magazín life-style predkladá príbehy niekoľkých detí, ktoré boli unesené a držané v zajatí. Ich príbehy končia, našťastie, relatívne šťastne, teda ak to berieme z toho pohľadu, že unikli smrti i pazúrom netvora. Nešťastný zážitok ich však bude zaiste ovplyvňovať celý život. Upozorňujeme, že nasledujúce riadky sú obzvlášť emotívne. Ak ste slabšia povaha, radšej si prečítajte na našom webe niečo ľahšie.  

Elizabeth Shoaf

Tmavá diera päť metrov pod zemou. Dvere zaistené výbušninou. V tomto väzení uprostred lesa v Južnej Karolíne prežila 14-ročná Američanka Elizabeth Shoaf hrôzostrašných desať dní. Na ceste zo školy uniesol školáčku sexuálny deviant Vinson Filyaw (36). Odvážna dievčina privolala pomoc esemeskou z únoscovho mobilu. Matke poslala textovú správu. „Pomôž mi, mami, sedím v podzemnej diere. Všade okolo mňa je les!“ Polícia začala ihneď prečesávať celú oblasť, z ktorej bola poslaná esemeska. Napokon sa špeciálnym jednotkám podarilo nájsť Elizabethinu skrýšu a oslobodiť ju.

elizabethElizabeth Smart

Mitchell uniesol Smart z domu jej rodičov, keď mala 14 rokov. Samozvaný prorok, ktorému pri jeho praktikách pomáhala manželka Wanda, dievča deväť mesiacov niekoľkokrát denne znásilňoval, podával jej drogy a alkohol, aby sa nebránila. Jej rodičia v tom čase vypísali odmenu za nájdenie dievčatka vo výške 250-tisíc amerických dolárov. Dievča spoznal jeden z obyvateľov mestečka Sandy a v roku 2003 sa vrátila mladá slečna domov k svojej rodine a pokúsila sa začať žiť opäť normálny život.

smart

Shawn Hornbeck

V roku 2002 bol unesený aj chlapec z Missouri menom Shawn Hornbeck. V zajatí ho držal Michael Devlin (zamestnanec pizzerie), a to viac ako štyri roky. Po desiatich mesiacoch v zajatí bol chlapec ohlásiť, že mu niekto ukradol bicykel a legitimoval sa ako Shawn Devlin. Rok po chlapcovom oslobodení vysielala televízia CBS Shawnov príbeh a reportér sa nechal počuť, že chlapcovi rodičia si neprajú, aby sa Shawna pýtali, prečo štyri roky nikomu nič nepovedal (ani vtedy na polícií). Chlapec však zaiste vedel, čo robí. Aj napriek ohavnostiam, ktoré s ním Michael vystrájal, mal chuť žiť. Raz ho zobral jeho väzniteľ do lesa a začal ho škrtiť. Až keď mu chlapec sľúbil, že sa nikdy nepokúsi o útek a nikomu neprezradí svoju identitu, nechal ho žiť. Devlin neskôr dostal tri doživotia a ďalších 170 rokov k tomu. Vo väzení ho bodol jeden z väzňov po tom, čo sa dozvedel o jeho čine. Devlin útok prežil. Shawn dohnal svojich spolužiakov v škole, ba dokonca ich o jeden semester predbehol. Študuje vysokú školu, zaujíma sa o psychológiu i sociológiu a pomáha rodinám unesených detí. 

Shawn

Steven Stayner

Niekoľko dní pred Vianocami roku 1972 zmizol aj sedemročný školák Steven Stayner. Následné pátranie nikam neviedlo. Cestou zo školy zastavil Stevena psychicky narušený Kenneth Parnell. Po siedmich rokoch Steven úspešne utiekol a všetko vyrozpráva polícii.

steven

Natascha Kampusch

Nataschu Kampusch uniesol 3. marca 1998 Wolfgang Priklopil. Ráno, keď išla do školy, ju schmatol a prinútil nastúpiť do bielej dodávky. Vo svojom dome ju potom väznil nasledujúcich osem a pol roka. Reálna šanca na útek sa jej naskytla až koncom augusta 2006, keď vonku umývala auto. Priklopil sa vzdialil, keď mu zazvonil telefón, čo Natascha využila, preliezla plot a zaklopala na okno susedke. Páchateľ utiekol ešte pred príchodom polície, krátko nato ale spáchal samovraždu, keď sa postavil pred idúci vlak.

Natasha

Hoci ide o smutné príbehy, všetky sa končili vyslobodením detí, a to najmä vďaka ich vlastnej odvahe. Kde je život, tam je i nádej, že všetko bude opäť dobré. Rodičom z takýchto príbehov nabieha husia koža. Rýchlo si k sebe pritúľte toho svojho nezbedníka a chráňte si ho ako oko v hlave, aj keď Vám z neho ide občas streliť hlava. 

Zdroj: listverse.com, topky.sk

Obrázky: freedigitalphotos.net, listverse.com

Komentáre

468 ad