Detoxikujte obličky

oblickyV dnešnej príliš rýchlej dobe je asi každý z nás vystavený stresu, ktorý ma nepriaznivý vplyv na naše zdravie. Neustále na nás útočia rôzne druhy toxínov. Stravujeme sa nezdravo v podobe rýchleho občerstvenia, denne vypijeme množstvo kávy a nemáme čas na chvíľku oddychu. Ako sa vlastne vyplavujú z nášho tela nahromadené škodlivé látky? Áno, obličkami, ktoré pracujú 24 hodín denne a zbavujú nás toxínov. Ak ich máme v tele príliš veľa, môže sa stať, že obličky prestanú správne fungovať, vytvoria sa nám v nich kamene, infekcie, cysty alebo nádory. Ak chcete tomu zabrániť, prinášame Vám pár tipov, ako si uchovať obličky zdravé.

Pite veľa vody

Najdôležitejším zdrojom pre správne fungovanie obličiek je vypiť denne 10 až 12 pohárov čistej vody. Pomáha to pri pravidelnej detoxikácií obličiek. Je pravda, že rôzne šťavy a džúsy môžu mať tiež užitočné látky, ako sú napríklad minerály a vitamíny, ale tiež obsahujú vysoké množstvo kofeínu a cukru, ktoré môžu byť pre naše obličky škodlivé. Pamätajte, že čistá voda je vždy najlepšia.

Nezabúdajte na ovocie

Ovocie a zelenina majú veľmi dobrý vplyv na čistenie obličiek. Citrusové plody ako sú hrozno, pomaranče, melóny, kivi, marhule alebo slivky sú bohatým zdrojom draslíka. Mlieko a jogurty sú tiež veľmi priaznivé pre ich správne fungovanie.

Jačmeň

Jačmeň je zrno, ktoré je obzvlášť vhodné pri čistení obličiek. Nie je to liek, ale doplnok stravy, ktorý sa používa pre optimálne fungovanie obličiek. Je celozrnný a často ho môžete vidieť spracovaný ako náhradu múky. 

Obmedzte čokoládu, alkohol a kofeín

Ak chcete, aby Vaše obličky fungovali správne, obmedzte čokoládu, kofeín, alkohol, orechy a spracované potraviny. Sú zlé pre Vaše obličky a pre telo môžu mať nežiaduce účinky.

Vyhnite sa proteínom

Je vedecky dokázané, že proteíny majú pre náš organizmus nežiadúce účinky. Obsahujú kreatín a ten je hlavným dôvodom, prečo má množstvo pacientov problém s obličkami.

Veríme, že Vy máte obličky v poriadku, no aby to tak aj zostalo, nemávnite nad prevenciou nedbalo rukou. Prajeme Vám veľa zdravia!

Zdroj: wikihow.com

Obrázky: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad