Doutzen Kroes – bezchybná krása

Ak niekto dokonale zosobňuje anjela, je to práve táto holandská krásavica. Preto je pre Victoria´s Secret a iné značky, s ktorými úzko spolupracuje, taká neoceniteľná. Hoci veľa žien jej závidí dokonalú vizáž, viaceré sa s ňou stotožňujú a túžia byť ako ona. Magazín life-style ju chce dnes bližšie predstaviť aj svojim čitateľom. 

doutzen

Modelkou z núdze

Čo mala robiť s toľkou krásou?

Jedna z najrýchlejšie napredujúcich modeliek sa narodila v holandskej dedinke Eastermar (rok 1985). Vyrastala spolu s mladšou sestrou a sama na seba si zaspomínala ako na divoké dieťa. Viac než kochanie sa blond kučierkami v zrkadle ju zaujímal šport, venovala sa rýchlostnému korčuľovaniu a o móde nikdy nesnívala.

Až neskôr, najmä pre možný zárobok, sa prihlásila do holandskej modelingovej agentúry. Odtiaľ ju zakrátko poslali rovno do New Yorku, kde razom zaujala. Do radu svojich „anjelikov“ si ju vyhliadla aj značka Victoria´s Secret. Doutzen si s odstupom času zaspomínala na vtipný moment. Keď sa jej v agentúre pýtali, čo o nich vie, zostala zaskočená. O firme predávajúcej plavky a bielizeň počula totiž prvýkrát.

Aj vďaka nej sa však o produkty Victoria´s Secret zaujíma čoraz viac ľudí.

modelka

Plodná spolupráca

Našťastie, vo Victoria´s Secret sa cez jej „neznalosť“ preniesli a do svojich služieb si ju najali. Doutzen však spolupracovala aj s inými top návrhármi, značkami a módnymi domami – Gucci, Escada, Tommy Hilfiger, Prada, Valentino, Versace...

V roku 2005 si ju Calvin Klein vybral ako tvár reklamy na vôňu Eternity, kde vystriedala slávnu predchodkyňu Christy Turlington.

To jej otvorilo dvere aj do svetoznámym magazínov, a to rovno na titulky (Harper´s Bazaar, Vogue, ELLE, Glamour, Marie Claire, Seventeen, Time).

Zapáčila sa tiež francúzskej kozmetickej firme L´Oreal Paris, ktorej výrobky vo veľkom propaguje (a nevšimnúť si ju v reklame je priam nemožné) od roku 2011. Tiež pracuje pre firmu Tiffany & Co.

Jej krásu si všímajú aj rôzne rebríčky napríťažlivejších žien na svete, kde sa nie raz objavila na popredných priečkach.

V roku 2012 ju zasa časopis Forbes vo svojom každoročnom hodnotení najlepšie zarábajúcich modeliek zaradil na piate miesto (s ročným príjmom 6,9 milióna dolárov).

Holandsko

Doutzen je nadšená zo vzostupu holandských dievčat v modelingu. Tvrdí, že konečne prišiel ich čas (po vlne Brazílčaniek a Rusiek), pretože je presvedčená o tom, že jej rodáčky sú nádherné ženy a majú čo svetu ponúknuť. Áno, Doutzen, pri pohľade na teba vôbec nepochybujeme.

To, že je v rodnej krajine veľmi obľúbená, dokazuje aj jej vosková podobizeň v Múzeu voskových figurín v Amsterdame, aj jej premiérová filmová úloha v historicky prvom 3D holandskom filme. Modelka sa chce herectvu venovať aj naďalej.

Rodina

Je vydatá za známeho DJ-a Sunnery Jamesa. Vzali sa v roku 2010 v Amsterdame. Majú spolu dve deti, syna (2011) a dcérku (2014).

fotomodelka

Zdroj: askmen.com

Foto: fashionmg-style.com, o.canada.com, wall.alphacoders.com

Komentáre

468 ad