Elegantný plávajúci dom

Viete si predstaviť ten úžasný pokoj, relax a pohodu kdesi mimo mesta? A čo takto pri jazere, kde môžete nerušene chytať ryby, alebo sa chcete ubytovať radšej priamo na vode? Týmto vás nenahovárame na tradičné „hausbóty“, a teda obydlie na lodi. Doba pokročila, a preto sa i v tomto smere objavilo niekoľko skvelých alternatív. Človek sa neustále túži vrátiť k prírode a má už plné zuby rušného veľkomesta. Riešením môže byť aj WaterNest 100, luxusný plávajúci dom, ktorý chce teraz magazín life-style bližšie predstaviť.

plavajuci dom

Romantika na nezaplatenie

Perfektný dvojposteľový plávajúci blok dokáže ubytovať až štyri osoby a je poháňaný slnečnou energiou. Model bol vyvinutý pôvodne pre londýnsku spoločnosť EcoFloLife, a to talianskym architektom menom Giancarlo Zema. Návrh bol mimoriadne populárny, a preto je dnes ponúkaný tiež širokej verejnosti. V súčasnosti je k dispozícií niekoľko typov a najväčší z nich sa môže pýšiť plochou takmer 100 m2, plus balkón, ktorý vytvára úžasný priestor pre romantické popíjanie vína a kochanie sa výhľadom.

obyvacka

Postavený na zákazku

Nábytok v tejto ekologickej stavbe je vyrobený z lepenky. Okrem štandardnej ponuky je možné nechať si vytvoriť svoj plávajúci dom na zákazku. Obývacia izba, spálňa, kuchyňa či kúpeľňa tak budú rozmiestnené podľa individuálnych potrieb klienta. Môžete si zadať konfiguráciu, po akej vaše srdce túži. Nemusí ísť iba o základné vybavenie. Pokojne si nechajte naprojektovať aj kanceláriu, bar, spoločenskú miestnosť a podobne.

Recyklovateľné a vodotesné

Až 98% materiálu použitého na výrobu plávajúceho domu je recyklovateľných. Vodotesnosť všetkých prvkov je samozrejmosťou. S takýmto domom je dokonca možné splaviť pokojný vodný úsek. Vyžaduje si to síce trošku plánovania, ale určite sa zabavíte. 

Pýtate sa, koľko by vás takýto luxus vyšiel? Cena sa pohybuje od 500.000 € až po 800.000 €.

spalna

Majstrovský návrh

Konštrukcia stavby je navrhnutá tak, aby simulovala dizajn akéhosi efektívneho hniezda, a teda absolútne harmonickej súčasti prírody. Neodolateľná estetika a intuitívne rozloženie nemôžu nechať chladného žiadneho milovníka futuristických, no zároveň ekologických stavieb. Interiér je klimatizovaný mikro-vzduchotechnikou a v kupole strechy sú umiestnené svetlíky na osvetlenie kúpeľne či kuchyne. Svetlo je teplé a prirodzené. Pre elegantný WaterNest 100 neexistuje takmer žiadne obmedzenie pokojného vodného toku. Môže byť umiestnený na jazero, rieku i nenáročné oblasti medzi dvoma brehmi. Architekt Zema sa vyjadril k tom, ako vznikol jeho nápad, takto: „Inšpirácia prišla z pozorovania hniezda vodných vtákov… Snažil som sa tiež zvýšiť možnosti, aby naše deti mohli žiť v úplnej harmónií s prírodou…

Čo viac dodať? Jednoducho rozprávkové! Kto by nechcel vlastniť podobnú nehnuteľnosť?

noc

Zdroj: metro.co.uk, mymodernmet.com, dailymail.co.uk

Obrázky: giancarlozema.com

Komentáre

468 ad