Extrémne naladená Škoda Yeti Xtreme

Škodovka možno ešte nikdy nevyzerala tak úžasne ako je to v prípade Yeti Xtreme. Samozrejme, aj pri zohľadnení RS modelov, ktoré boli a sú veľmi úspešné. Škoda Yeti je iná už na prvý pohľad, a to aj vďaka svojmu nevídanému dizajnu. Ak k tomu pripočítate agresívne žlté doplnky a celkovo vynovený interiér, ale aj exteriér doplnený o menšie či väčšie diely žltej farby a športovú povahu, potom vznikne unikát – Xtreme.

2014_skoda_yeti_xtreme

Samotný nápad a celý koncept tohto modelu vychádza z automobilky Škoda, ktorá chcela Yeti vidieť v celkovom novom a agresívnom šate. Terén by tak pre nové vozidlo nemal byť problém, ba priam by ste si ho mali kupovať práve kvôli terénu.

Koncept nielen dobre vyzerá, ale dobre sa s ním aj jazdí. Teda, malo by sa. V Škode Yeti nájdete benzínový motor o objeme 1,8 TSI, ktorý dosahuje výkon 112 kW. Nebudete sa trápiť ani so zaraďovaním rýchlostí, keďže sa tu nachádza klasická dvojspojková prevodovka DSG, ktorá má celkovo 6 stupňov. Za ten čas, čo je na trhu, už boli na nej vychytané všetky „muchy“ a dnes je označovaná ako jedna z najspoľahlivejších.

Pri predbiehaní určite využijete zrýchlenie, ktoré tento krásavec ponúka. Do stovky sa dostanete za 9 sekúnd, pričom maximálne bude ručička ukazovať 192 km/h, čo je akási štandardná hodnota dnešných áut, ktorú aj tak možno nikdy nevyužijete. 17–palcové disky sú nielen dizajnovo lahodiace, ale taktiež dokážu relatívne dobre tlmiť nerovnosti, s ktorými sa stretnete bežne v teréne. Ak spomíname terén, určite poteší tiež možnosť výškového nastavenia podvozku.

Yeti Xtreme má spevnené blatníky a línie auta sú zafarbené rovnako žltou farbou. Vozidlo taktiež obsahuje Recovery Tracks, ktoré dokážu posunúť kolesá pri zapadnutí. Yeti sa tak nehrá na auto stvorené do prírody, ale svojím vybavením a technológiami chce také naozaj byť.

Zdroj: podkapotou.zoznam.sk

Obrázok: themotorreport.com.au

Komentáre

468 ad