Fantastická fotomanipulácia

Každý z nás miluje rozprávky a fantastiku. Hoci dospelí na svoju detskú časť pod záplavou každodenných povinností zabúdajú, predsa je to v nich. Iba 15-ročný Zev Hoover chce takýmto zábudlivcom pripomenúť neodolateľnosť magických svetov. Využíva celkom jednoduchý princíp fotografovania, no z jeho skvostov padli sánky aj veľkým profesionálom. Zev má zmysel pre detail, ale aj kúzelné zobrazenie. Je vidieť, že jeho vek stojí na akomsi prahu detstva a dospelosti, možno aj preto vznikli tieto nádherné snímky. Presvedčte sa na vlastné oči.

fantastika

cestovanie

Finsko

Kto je Zev Hoover?

Realita je celkom nuda, chcelo by to vymyslieť niečo záživnejšie!” S približne takýmto heslom sa pustil do amatérskej tvorby vtedy len štrnásťročný rodák z Massachusetts – Zev Hoover. Všetky špičkové esá tak schoval do vrecka.  Mladučký fotograf rýchlo zachvátil internet svojimi očarujúcimi fotografiami. Ľudia sa na nich zdajú drobní a robia veci, o ktorých vo svojej “normálnej” veľkosti nemajú ani zdanie.

pohoda

hniezdo

hubar

lampas

Zev Hoover vystupuje pod prezývkou Fiddle Oak a ukazuje internetu jeho miniatúrny svet. Na jeho fantasy fotkách sú osoby (na väčšine z nich však on sám) digitálne scvrknuté a schopné používať pierka na lietanie či paličky z nanukov ako plť. Fantázia skutočne nemá žiadne hranice.

Okolité osvetlenie a farby ladia, ale keď vznikne nejaký problém, Zev digitálne upravuje fotografie, aby vznikol jeden plynulý obraz. Ako obvykle, skutočná zručnosť spočíva v detailoch, a to je jedne z dôvodov, prečo sú jeho snímky úspešné po celom svete.

male dievca

motyl

plavba

trpaslik

Pomáha mu jeho sestra

Zevovi slúži realita len ako východisková “surovina“, z ktorej stavia neexistujúce svety, kombinuje ju s fantastickými predstavami a robí to tak dokonale, že po formálnej stránke nie sú švy medzi ozajstným a vymysleným na výslednej fotke vôbec vidieť. V kolekcii nájdete chlapca plaviaceho sa v lodi zo stránky knihy, letiaceho na krídlach z vtáčích pier, vegetujúceho v orieškovej škrupine či na prechádzke po klaviatúre. Nápady si vymýšľa Zev sám, s photoshopovými úpravami mu pomáha o tri roky staršia sestra Nellie.

let

spisovatelka

klavirista

Hoover fotografuje už od svojich ôsmich rokov a za posledných sedem rokov zdokonalil svoje zručnosti naozaj perfektne. Miniatúrna séria nie je všetko, čo robí a zvyšok jeho tvorby, ktorá zahŕňa ďalšie manipulácie, možno nájsť na jeho profile Flickr. Mladík rozhodne nepatrí k autorom, čo si úzkostlivo strážia svoje know-how a na obrázkových postupoch demonštruje, ako vznikajú jeho trikové zábery krok po kroku. A už sa nemôže dočkať, čo bude robiť v najbližších rokoch!

Zdroj a obrázky: viralnova.com, flickr.com

Komentáre

468 ad