Farba roku 2015

Každý rok nedočkavo čakáme na názor spoločnosti Pantone. Obzvlášť dôležitý je pre módny priemysel. Viete prečo? Magazín life-style to dnes svojím čitateľom prezradí. Spoločnosť Pantone na základe podrobných vnútorných analýz určuje každoročne jednu farbu, ktorá bude „top“ počas celého nasledujúceho roka. Viete, aká farba bola určená pre rok 2015?

farba roku 2015

V kurze je opäť jednoduchosť

Tento rok sa bude niesť v štýle jednoduchosti. Preháňanie a kombinovanie sa stáva úplne tabu. Odborníkov zo spoločnosti Pantone inšpirovala vyrovnanosť, jednoduchosť, elegancia a „spojenie so zemou“. Farbou minulého roka bol výsostne ženský odtieň radiant orchid, ale farbu roka 2015 si môžu dovoliť ženy aj muži. Ide o značne tlmenejšiu farbu, ktorá sa môže dobre uplatniť aj v bytových doplnkoch, mejkape či iných produktoch priemyselného dizajnu, napríklad na autách. Jej pomenovanie znie Marsala. Odvodené je z červeného vína, ktoré je opisované ako „prirodzene robustné a zemité“.  Marsala si vďaka väčšej neutrálnosti dobre rozumie so širokou paletou iných odtieňov, ktoré vie správne ultmiť alebo naopak zdôrazniť. 

Zvodný odtieň

Leatrice Eiseman, výkonný riaditeľ spoločnosti Pantone o tej farbe povedal: „Marsala je jemný zvodný odtieň, ktorý nás vťahuje do svojho všeobjímajúceho tepla.“ Dodáva, že Marsala je prirodzená pre kuchyne a jedálne, takže je ideálna napríklad pre obrusy, ale aj posteľnú bielizeň a bytové doplnky v celej domácnosti. Týmto bohatým a prírodným odtieňom môžete pridať eleganciu do každej miestnosti. Krásne vyznie, keď sa aplikuje na štruktúrovaný povrch, preto je vhodná aj na koberce a čalúnený nábytok v obývacej izbe.

marsala

Bez rušivých elementov

Podľa doterajšieho trendového vývinu môžeme v móde predpokladať, že v rámci elegantného šatníka sa bude tento odtieň spájať s dlhými a vzdušnými šatami bez rušivých prvkov či zbytočne rušiacich detailov. Pokiaľ ide o  každodenné nosenie, kombinujte ju s čiernou. Jej univerzálnosť nič nepokazí, ale pokojne môžete prioritné poradie aj vymeniť.

Túto farbu budeme v tomto roku vídať často na červenom koberci, ale mnohé známe osobnosti ako Blake Lively, Beyoncé, Mila Kunis, Emma Stone alebo modelka Miranda Kerr si ju zamilovali už predtým, ako bola farba roku 2015 oficiálne známa.  

Padla do oka aj vám?

Zdroj: pantone.com, style.hnonline.sk

Obrázky: pinterest.com (Teri Bamert)

Komentáre

468 ad