Gisele Büdchen – brazílska superhviezda

Posledná skutočná supermodelka, tak aj toto sa zvykne o tejto brazílskej gazele s nemeckými koreňmi prehlasovať. Niečo pravdy na tom asi bude, pretože jej úspechy sú vo svete modelingu skutočne nevídané.

Najbohatšia, najkrajšia, najslávnejšia modelka všetkých čias. Prívlastky, ktoré sú s jej osobou často spájané a podľa mnohých ju dokonale vystihujú. Magazín life-style dnes svojich čitateľov pozýva na malú rekapituláciu jej života. 

gisele

Zrod superhviezdy

Gisele sa narodila v roku 1980 v malej brazílskej dedinke (…ktorú vraj na mapu zapísali až vtedy, keď sa z tamojšej rodáčky stala svetová topmodelka) do rodiny s nemeckými predkami. Vyrastala spolu s piatimi sestrami.

V mladosti vôbec nepomyslela na to, že sa môže stať vychytenou modelkou, lebo bola samá ruka, noha a milovala šport. Vo volejbale bola taká dobrá, že mohla pomýšľať aj na reprezentovanie rodnej krajiny.

Ako trinásťročnú ju však objavil modelingový hľadač talentov, následne sa zúčastnila brazílskej verzie súťaže Elite Look of the Year, kde skončila na druhom mieste. To ju posunulo do svetového finále na Ibize, kde obsadila konečnú štvrtú priečku.

V roku 1996 sa už sťahovala do New Yorku, aby svoj potenciál využila naplno.

supermodelka

Svet jej ležal pri nohách

Debutovala na newyorskom Fashion Week (Týždeň módy). Potom to už išlo samo. Veď prečo by aj nie, keď ju milovali svetoví návrhári, šéfredaktori módnych magazínov i ľudia po celom svete?

Obávaná Anna Wintour, šéfka amerického Vogue, o nej v roku 1999 prehlásila, že je modelkou tisícročia. Magazín Rolling Stone ju zase označil za najkrajšiu ženu planéty.

Gisele bola so svojím šarmom, štíhlou vysokou postavou a plným dekoltom stelesnením túžob mnohých mužov a ideálnou modelkou pre nespočítateľné množstvo celosvetových kampaní.

Spolupracovala asi s každým, čo niečo znamená. Na titulkách časopisov po celom svete sa objavila viac než 500-krát!

V rokoch 2001 až 2006 nafotila fotografie do prestížneho Pirelli kalendára a od roku 2000 bola jedným z anjelikov Victoria´s Secret. S firmou uzavrela exkluzívny kontrakt vo výške 25 miliónov dolárov, čím si vydobila status najväčšej (a najlepšie zarábajúcej) svetovej topmodelky.

S Victoria´s Secret spolupracovala až do roku 2006.

Po princeznej Diane sa stala druhou najčastejšie fotografovanou ženou na svete.

Od roku 2004 je najlepšie platenou modelkou, časopis Forbes ju pravidelne radí na prvú priečku najbohatších modeliek, patrí dokonca medzi 16 najvplyvnejších žien v zábavnom priemysle vôbec.

Jej celkový majetok sa odhaduje na 150 miliónov dolárov, pričom by sa podľa Forbes mohla stať historicky prvou supermodelkou-miliardárkou.

Sila a veľkosť Gisele Büdchen tkvie v jej prirodzenej charizme, brazílskom temperamente a skromnosti. Je to práve ona, kto vyšliapal cestu ďalším brazílskym supermodelkám (Adriana Lima, Alessandra Ambrosio), ktoré vládnu súčasnému svetu módy a tiež je spájaná s koncom éry heroínových vyziabnutých dievčat v modelingu.

kraska

Aktivistka, herečka, biznismenka, manželka a matka

Gisele, podobne ako veľa jej kolegýň, skúsila aj filmovanie (Taxi, Diabol nosí Pradu). Ide však skôr o príležitostné herectvo.

V posledných rokoch je ale Gisele najmä matka. S manželom, profesionálnym hráčom amerického futbalu Tomom Bradym, majú dve deti, syna (2009) a dcérku (2012). Niekoľko rokov tvorila pár s americkým hercom Leonardom DiCapriom a bola to práve supermodelka, kto fešáka opustil (2005), pretože vraj stratila vieru v to, že sa raz vezmú a založia si spolu rodinu, čo bola vždy jej najväčšia túžba.

To sa jej ale už splnilo a teraz plní sny aj iným. Gisele je známa a zanietená aktivistka, jej pomoc je naozaj citeľná. Veď napríklad po ničivom zemetrasení na Haiti prispela závratnou sumou 1,5 milióna dolárov na pomoc obetiam. Je veľvyslankyňou Dobrej vôle pre programy životného prostredia OSN a tiež prispieva na boj proti AIDS v Afrike.

Čoho sa chytí, čomu prepožičia svoju tvár či telo, to je úspešné. V Latinskej Amerike sa po jej spolupráci s Pantene zvýšila predajnosť šampónov tejto značky až o 40%. To hovorí za všetko.

Navyše sa realizuje aj podnikateľsky, vlastnila hotel v Brazílii, plus ďalšie nehnuteľnosti v Spojených štátoch, kde aj v súčasnosti žije. Má vlastnú líniu topánok Ipanema.

Gisele je jednoducho nezastaviteľná.

Zdroj: osobnosti.cz, askmen.com

Obrázky: fanpop.com, bunte.de, otvfoco.com.br

Komentáre

468 ad