Irina Shayk – Kráska z Uralu

Irina-ShaykRuská modelka, v súčasnosti jedna z najvyhľadávanejších, je ďalším dôkazom toho, že talenty či nádherné ženy sa ukrývajú aj na tých najneočakávanejších miestach. A hoci už dávno nie je tým bojazlivým dievčaťom zo zapadnutého ruského mestečka, na svoje korene a rodnú krajinu nikdy nezabudla. Magazín life-style sa chce dnes tejto krásavici viac venovať.

Namiesto svetových mól ju čakal jadrový odpad

Irina Valeryevna Shaykhlislamova sa skutočne nenarodila do zlatej kolísky a už vôbec nesnívala o kariére modelky. Nebyť šťastnej náhody a šikovného agenta, svet by nespoznal jej podmanivú tvár a dokonalé krivky. A aj hviezdny futbalista Cristiano Ronaldo či herec Bradley Cooper by boli ochudobnení o čaro jej osobnosti. 

Krásna Ruska sa narodila v Jemanželinsku, otcovi baníkovi a mame učiteľke hudby. Spolu so staršou sestrou Tatianou vyrastali v skromných podmienkach, napriek tomu Irina nikdy netúžila po veľkom svete módy a šoubiznisu. Matka ju skôr viedla k hudbe, už od šiestich rokoch študovala Irina hru na klavíri a neskôr spievala  v miestnom zbore.

Nepriaznivá rodinná situácia sa ešte viac skomplikovala, keď otec, živiteľ rodiny, umrel na zápal pľúc. To mala Irina práve štrnásť rokov a jej matku to prinútilo nájsť si druhé zamestnanie.

Irine nebol osud rodiny ľahostajný, snažila sa pomôcť. Začala študovať marketing a ktovie, čo by bolo, keby to osud zariadil inak. Možno by dnes pracovala v závode na likvidáciu jadrového odpadu v meste Čeľabinsk.

Objavená pre svetovú módu

V osemnástich si ju všimol známy skaut Gia Džikidze a presvedčil ju, aby sa zúčastnila súťaže Miss Čeľabinsk 2004, ktorú Irina s prehľadom vyhrala. Napriek nespornému potenciálu sa však zdráhala odísť do veľkého sveta, bála sa vycestovať, nevedela cudzí jazyk a ani milovanú sestru, mamu a babku nechcela opustiť. Avšak, keď jej sestra otehotnela, bola to práve túžba pomôcť blízkym, ktorá ju prinútila konať. A tak prekonala obavy a odišla za slávou…

Zdá sa, že sa oplatilo.

Veľké úspechy

V roku 2007 sa stala tvárou značky spodnej bielizne Intimissimi, čo bol prvý veľký zlom v jej kariére. V rovnakom roku sa objavila tiež po porvýkrát v plavkovom magazíne Sports Illustrated, kde bola následne každý rok, až kým sa v roku 2011 nestala tvárou obálky, čo sa jej podarilo ako vôbec prvej Ruske v histórii časopisu.

Okrem toho spolupracuje s množstvom iných renomovaných značiek (Guess, Armani, Avon) a pravidelne sa objavuje na titulkách tých najprestížnejších módnych časopisov (Marie Claire, Elle, Cosmopolitan, GQ, Vogue).

Stihla si už zahrať aj v hollywoodskom trháku (po boku Dwayne Johnsona vo filme Hercules) alebo vo videoklipe rapera Kanye Westa Power.

Rovnako zaujímavý je však aj jej osobný život.

Podvádzaná ikona

irina_shayk_2014Dlhých päť rokov tvorila dokonalý pár s hviezdnym portugalským futbalovým útočníkom Cristianom Ronaldom, až kým sa znenazdajky nerozišli. Ako neskôr vysvitlo, iniciátorkou rozchodu bola práve Irina, ktorá prišla svojmu drahému na početné nevery.

Netrvalo dlho a po jej boku sa začal objavovať iný krásavec, tentokrát americký herec Bradley Cooper, ktorý je svojou slabosťou pre krásne modelky pomerne známy.

Okrem „problémov“ s mužmi sa Irina angažuje v charite, pomáha najmä svojmu rodnému mestu, kde za jej pomoci prestavali pôrodnicu a je tiež ambasádorkou Červeného kríža.

Zatiaľ bezdetná kráska miluje svojho psa, labradora Caesara, a hoci žije už mnoho rokov v New Yorku, nikdy nezabudla, odkiaľ pochádza. Na svojich sociálnych účtoch, kde je pomerne aktívna a má tam mnoho fanúšikov, pravidelne zverejňuje aj súkromné fotografie s rodinou a taktiež neváha upozorniť na krivdy a neprávosti, ktoré sa dejú jej blízkym na Urale.

Aj prostredníctvom svojej slávy chce pomáhať, kde sa dá.

A nám je aj preto veľmi sympatická.

_________

Zdroj

en.wikipedia.org/wiki/Irina_Shayk

models.com/models/Irina-Shayk

Obrázky

manners.nl/wp-content/uploads/2013/04/Irina-Shayk-10.jpg

hdwallpapers.in/walls/irina_shayk_2014-wide.jpg

Komentáre

468 ad