James Blunt sa vracia na Slovensko

Britský spevák James Blunt zavíta 28. októbra 2014 po druhýkrát na Slovensko. Svoj koncert odohrá v bratislavskej Aegon Aréne NTC. Vstupenky na koncert Jamesa Blunta “Moon Landing 2014 World Tour” v Bratislave je možné dostať  od 9. mája v sieti Eventim. Cena jednej je 39 eur. Jeden z najočakávanejších koncertov tohto roka by mal mať romantický charakter, kde nebude chýbať ani Bluntovo vlastné doprevádzanie gitarou či klavírom.

Najúspešnejší popový spevák súčasnosti predstaví návštevníkom bratislavského NTC nielen nové pesničky z aktuálneho albumu Moon Landing a jeho aktuálny hit Bongfire Heart, ale aj osvedčené hity ako Goodbye my Lover, Stay the Night, či svetovo známy hit You´re Beautiful.

James Blunt patrí k najpopulárnejším svetovým umelcom súčasnosti a na svojich početných koncertoch si svojimi pôsobivými pesničkami, podmanivým hlasom a charizmatickou osobnosťou získal nadšené zástupy fanúšikov. Pred začiatkom svojej profesionálnej hudobnej dráhy bol dôstojníkom britskej armády, pôsobil na niekoľkých miestach vo svete. Ako člen mierových jednotiek NATO slúžil v Kosove. Vyzbrojený amatérskymi nahrávkami svojich skladieb vystúpil v roku 2002 z armády, aby sa mohol plne venovať hudbe.

Prvykrát vystúpil Blunt na Slovensku pred šiestimi rokmi. Už vtedy ponúkol poriadnu šou, kde skákal z pódia a tancoval s divákmi. Doposiaľ predal cez 20 miliónov dosiek a jeho debutový album “Back to Bedlam” patrí k najlepšie predávaným nahrávkam vo Veľkej Británii. Získal niekoľko ocenení a nominácií  – dve ceny Brit Awards, dve MTV Video Music Awards, dve Novello Awards a päť nominácií na Grammy.

Napriek nežnému imidžu a tónu romantických piesní je vraj Blunt poriadny divoch a jeho veľkou slabosťou sú ženy. Vďaka častému striedaniu partneriek si vyslúžil prezývku “sukničkár”. V minulosti sa jeho meno spájalo napríklad s českou supermodelkou Petrou Němcovou.

Zdroj: hudba.zoznam.sk

Obrázky: abraham-thinkin.com, songbytoad.com

Komentáre

468 ad