Tags

Related Posts

Share This

Jedinečný Onesie štýl

Hitom dneška sú aj unikátne, občas možno troška zábavné, ale najmä pohodlné kombinézy, alebo ak chcete overaly. Pre túto populárnu a štýlovú módu sa ujalo tiež pomenovanie Onesie. Spustenie tohto ošiaľu sa často pripisuje nórskej spoločnosti OnePiece, ktorá si drží výsadné právo na svoj vlastný dizajn. Za touto firmou i zrodom príťažlivých kombinéz stoja traja Nóri Henrik, Knut a Thomas, ktorí v čase, keď sa zrodila prvotná myšlienka, mali iba okolo dvadsať rokov. Hľadali kus oblečenia, ktorý by bol vhodný na leňošenie, šport, ale i noci v kluboch. A tak skúšali, kombinovali a Onesie uzrelo svetlo sveta. Podobný boom však takmer v rovnakom čase prepukol aj vo Veľkej Británií a postupne sa prepracoval až k nám.

la_college_lightw_onesie_navy_760x1200college_48_onesie_royal_blue_352x557

Ak sa pýtate, z čoho je odvodený názov tohto výstredného typu oblečenia, tak pravdepodobne od Onesies, čo je značka detských kombinéz spoločnosti Gerber. Musíme uznať, že pretransformovať detské dupačky do dospeláckeho sveta bol skutočne originálny nápad. Spočiatku sa skôr z recesie objavili kombinézy pre dospelých v americkej televíznej relácií Scrubs a priatelia. Dnes sú v obchodoch rôzne typy a značky, ktoré sa predávajú ako teplé rožky.

image1xlpaisley_lightw_onesie_light_grey__multicolor_2_760x1200

Už je to raz tak, čo bolo kedysi tabu, je dnes cool a čo bolo vkusné kedysi, dostáva sa do vedenia znova. Konkurencia je vysoká a módne domy musia siahať po kreativite. Kombinézy pre dospelých sú typickým príkladom toho, že v jednoduchosti je krása. Keď si to tak zoberieme, v podstate ide o primitívny nápad a šokuje nás, že sme s tým neprišli  už dávno. Onesies kombinézy začínali ako pyžamá, no dnes v nich pokojne môžete vyjsť aj von. Konzervatívci nech si krútia hlavami a my moderní ľudia neváhajme prevetrať svoje kreditky. Ja by som teda do toho šla a vy?  Opäť sa tak raz cítiť ako batoľa, nespútane, slobodne, prirodzene. Pohodlné tepláky sa môžu vymeniť za túto luxusnejšiu, no rovnako pohodlnú alternatívu. Navyše ide o unisexové oblečenie, a teda sa akosi prirodzene stiera bariéra medzi pohlaviami. Túto trendy bombovú vecičku si jednoducho musíte hneď obľúbiť.

Zdroj: onepiece.com

Obrázky: onepiece.com, images.asos-media.com, osoblog.tv

Komentáre

468 ad