Jeseň – Ako nosiť maxi šaty?

V maxi šatách sa človek cíti akoby plával ulicou, pretože počas letných dní zaručuju slobodu a ľahkosť. Pokiaľ ich milujete, tak táto sezóna bude presne pre Vás. Maxi trend sa totiž presúva až do neskorej jesene. Pokiaľ použijete a správne skombinujete viaceré vrstvy oblečenia, nemusíte sa týchto šiat vzdať ani v chladnejšom počasí. Magazín life-style Vás pozýva na malú prehliadku toho, ako nosiť dlhé šaty v jesennom období. 

Prvý trik spočíva v tom, že budete svoje maxi šaty vnímať ako sukňu. V prvom rade treba nájsť oblečenie, ktoré by sa za normálnych okolností dalo obliecť k sukni, alebo nosiť cez sukňu ako top. Druhým tipom je spoľahnúť sa na správny výber topánok, pančúch alebo legín, aby ste sa cítili čo najviac pohodlne, ale aby Vás tiež dokázali zahriať, pretože teploty začnú určite klesať. 

Hoci zvykne byť tkanina letných maxi šiat zväčša ľahučká, môžete použiť viacero vrstiev nad či pod šatami. Tu sú tri spôsoby, ako byť tou pravou jesennou divou. 

1. Vesta

Modelka síce vyzerá s touto khaki vestou a sandálmi až príliš letne, ale my si vieme predstaviť, že bude mať na šatách kožušinovú vestičku alebo bundu a namiesto sandálikov topánky. Tým, že horné vrstvy zostávajú otvorené, dostaneme zoštíhľujúcu siluetu. Opasok pomáha zoštíhliť pás aj cez objemné vrstvy oblečenia. Navyše, mať na sebe čiernu a bielu, je tiež skvelý spôsob, ako sa cítiť počas celého roka tak trošku letne. Táto farebná paleta je elegantná počas celej sezóny. Rovnako skvelou voľbou sú i čierne doplnky. 

vesta

2. Košeľa 

Ak sa rozhodne použiť košele zo svojho šatníka a skombinovať ich s maxi šatami, budete mimoriadne trendy. Aj takto sa totiž môžu nosiť letné šaty v chladnejších dňoch jesene. Košele môžete „ukradnúť“ aj svojmu priateľovi alebo manželovi, ak Vám sedia a hodia sa k šatám. Začnite tým, že zrolujete spodok košele na zadnej strane. Potom uviažte na prednej strane košele efektný uzol, približne v oblasti Vášho pásu. Ak by ste pás uviazali príliš vysoko, riskujete nelichotivý vzhľad a ak  príliš nízko,  budete skrývať pôvabné krivky. Dôraz tiež klaďte na výber náhrdelníka, pretože košeľa bude vytvárať lichotivý tvar „V“, ktorý určite upúta mužských pozorovateľov.

kosela

3. Sveter

Vzhľadom k tomu, že teploty naozaj začínajú klesať, sveter je ideálna alternatíva ako sa zahriať a zároveň sa cítiť komfortne. Kľúčom ku peknému vzhľadu je i to, aby ste si vybrali strih svetra, ktorý zoštíhľuje  a vytvára „slim“ postavu. Hoci bledý kúsok na obrázku je z robustnejšieho úpletu, aj tu je vidieť, že nepridáva príliš na objeme. A samozrejme, opasok s dvojitou prackou vytvára perfektnú rovnováhu s hrubším svetrom. 

sveter

Tak nech sa páči, nebojte sa vyraziť do ulíc v letných maxi šatách ani počas chladnej jesene. Vaše plávanie mestom môže pokračovať. 

Zdroj a obrázky: womenshealthmag.com

Komentáre

468 ad