Karolína Kurková – anjelik z Děčína

Karolína oslávila nedávno 31 rokov, za sebou má však už nespochybniteľné úspechy a v modelingu jej predpovedajú ešte viac. Budúca supermodelka, aj takto titulujú módni experti slávnu Češku. Poďte sa teda s magazínom life-style pozrieť na túto krásku bližšie. 

kurkova

Z dcéry basketbalistu modelka

Karolína sa narodila v Pardubiciach (28. 2. 1984), no detstvo a mladosť prežila v Děčíne. Jej otec, Josef Kurka, bol svojho času známy basketbalista, matku má Slovenku. Malá Karolínka podedila po otcovi výšku, a tak sa z nej v mladosti rovesníci dosť vysmievali. Za to iní v nej videli modelingový potenciál, a tak jeden jej priateľ raz poslal fotky 15-ročnej Kurkovej do agentúry v Prahe. Tam s ňou okamžite nadviazali spoluprácu a mladá Karolína začala predvádzať aj fotiť rôzne reklamy. Neskôr, aby získala viac skúseností a príležitostí, opustila sľubne sa rozvíjajúcu domácu kariéru a išla skúsiť šťastie do Milána.

Svetový modeling

Dobre urobila. V Miláne totiž podpísala zmluvu s firmou Prada. Koncom roka 1999 sa objavila v magazíne Vogue. Dlho sa však na európskych mólach neohriala, v sedemnástich sa sťahovala znova, tentokrát do New Yorku. Krátko nato, vo februári 2001, už zdobila rovno titulku Vogue. Victoria´s Secret si ju vyhliadli ešte o rok skôr, len 16-ročnú Češku chceli na svoje prehliadky. Taktiež prominentný módny dom Yves Saint-Laurent mal o ňu záujem. Rovnako tak robila kampane pre Valentino, Chanel, John Galliano, Dior, Tommy Hilfiger, Hugo Boss, Versace, H&M.

V 2002 bola mladučká Karolína hviezdou výročnej prehliadky Victoria´s Secret. Mala tú česť a obliekla si na sebe najexkluzívnejší kúsok, podprsenku v hodnote necelých 10 miliónov dolárov.

Za svoju veľmi plodnú kariéru spolupracovala snáď so všetkými zvučnými menami zo sveta módy, za všetky spomeňme Carolina Herrera, Alexander McQueen, Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Givenchy, Karl Lagerfeld, Gucci, Marc Jacobs, Ralph Lauren, Stella McCartney, Versace, Vera Wang.

V zlomovom roku (2002) získala ocenenie VH1/Vogue „Model of the Year“.

V 2004 sa zaskvela (spolu s ďalšími supermodelkami) na obálke amerického Vogue, čo len potvrdilo, že je skutočnou hviezdou aj v Spojených štátoch.

Celkovo sa počas svojho pôsobenia na modelingovej scéne objavila 25-krát na titulke Vogue (jeho rôznych jazykových variáciách). Pre toto, ale aj pre všeličo iné (jej pracovitosť, energiu, ktorá z nej srší, jej obrovský potenciál), ju fotili fotografické esá na čele s Mario Testinom, Mario Sorrentim a Stevenom Kleinom. Hoci sa medzičasom stala mamičkou, v modelingu je stále žiadaná a patrí medzi absolútnu súčasnú špičku. Zárobkami aj obľúbenosťou (v rôznych anketách) sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach.

kraska

Film, charita, súkromie

Vo filme debutovala v roku 2007 v snímke My Sexiest Year. O dva roky neskôr si zahrala v G.I.Joe spolu s Dennisom Quaidom a Channingom Tatumom.

Aktívna je tiež v pomoci druhým, dokonca bola za svoje charitatívne činy ocenená, získala titul „Women Together“ (a iné ocenenia).

Čo sa súkromia týka, žije usporiadaným rodinným životom v New Yorku spolu so synom (2009) a partnerom Archiem Drurym.

Pred pár rokmi mala nepríjemné zdravotné ťažkosti, liečila sa na hypotyreózu, v dôsledku čoho jej kolísala telesná váha, čo mnoho (najmä bulvárnych) plátkov nemiestne rozpitvávalo. Našťastie, z najhoršieho sa dostala a dnes je znova v ukážkovej forme.

Zdroj: askmen.com, cs.wikipedia.org, en.wikipedia.org

Obrázky: wallpapers.in-world.info, vogue.de

Komentáre

468 ad