Kto sa postaral o šesť nevinných guľôčok?

Leanne Simon z Dunedinu na Novom Zélande sa chce s Vami podeliť o jeden úsmevný príbeh starostlivej zvieracej matky. Rodinná mačka Minty porodila šesť mačiatok, no následne z nevysvetliteľných dôvodov zmizla. Nevinné guľôčky tak zostali napospas. Nie však dlho, pretože im ochotne prišla na pomoc zodpovedná Sashi.

Malé kožušinové guľôčky, to je jediné, čo ma napadne, keď mám opísať šesť novonarodených mačiatok v mojej kuchyni. Ako sa pritúlili k ich mame Minty, usmiala som sa. Rovnako aj môj 5 ročný biely bišón Sashi, ktorý sa privinul z druhej strany. „Sashi ich tiež miluje,“ povedala som svojmu manželovi Paulovi. Na druhý deň som sa vybrala spočítať malé roztomilé guľôčky. Jeden, dva, tri, štyri… kde boli ostatné? Našla som ich v druhej izbe túliace sa k Sashi. „To predsa nie sú tvoje mláďatá,“ zachichotala som sa a preniesla ich späť ku mame, aby sa mohli nacicať mlieka. Sashi vyzerala tak smutne, nikdy totiž nemala svoje vlastné guľôčky. Ale Minty bola šťastná, že jej Sashi pomáha s rodičovskými povinnosťami. Strapaté mačiatka priniesli do našej domácnosti plno radosti. Naše deti  Savannah a Shannon ich zbožňovali. No v jednu noc, keď boli mláďatká asi 4 týždne staré, som začula ich žalostné mňaukanie. „Minty? “ zvolala som, ale ona neprišla. Hľadali sme ju v dome i na záhrade. Keď sa nevrátila ani na druhý deň, začali sme sa znepokojovať. „A čo mačiatka?“ zlostila som sa. No o ne som sa báť nemusela. Sashi ich už mala všetky obvité okolo seba. Dokonca sa z nej snažili nacicať. Bola ako ich prirodzená mama. Ja som ich kŕmila mliekom z taniera a roztlačeným mačacím jedlom. Ako dni ubiehali, stratili sme nádej, že sa Minty vráti. Posmutneli sme. Našťastie, Sashi sa vzorne starala o ten utešený adoptovaný klan. Keď naši priatelia videli, ako mačiatka neúnavne hľadajú na Sashinom brušku mlieko, rozveselilo ich to. „Čo sa tu deje?“ Sashi iba pokojne čistila jazykom drobčekom tváre. Keď sa k nim rozbehol pes môjho najstaršieho syna, ktorý už s nami nebýva, Sashi položila cez svoju rodinku ochrannú labu. „Ona je ich novou mamou a je skvelá,“ odpovedala Savannah. 

Osem týždňov po narodení mačiatok sme im začali hľadať nový domov. Keď odišlo prvé z nich, Sashi ho hľadala všade. Jedno sme si nechali a pomenovali sme ho Merlin. Sashi sa o neho stále stará, ako o svoje vlastné mláďa. Je to naozj jedna „sakramentsky“ prirodzená mama! 

Zdroj a foto: thatslife.com.au

Komentáre

468 ad