Mačací Wellness

Zarábať sa dá skutočne rôzne. “Využiť” lásku k zvieratám sa medzi ostatným pokladá iba za tradičnú klasiku. Napríklad v takom britskom Cornwalle nájdete luxusný päť hviezdičkový hotel, ktorý ponúka all inclusive pre mačacích miláčikov. Hýčkavé ošetrenie, vylihovanie na zamate a gurmánske menu sú len čerešničkou na torte. Ak vlastníte mačku a potrebujete na pár dní či týždňov odcestovať, tak zvierací hotel sa javí ako to najideálnejšie riešenie. Nemusíte sa báť, že sa bude s Vaším maznáčikom zle zaobchádzať, pretože počas celého dňa ho bude snímať kamera a vy si môžete pozrieť online cez počítač alebo smartphone, čo práve robí. Technológia veľmi dobre pracuje aj v noci, takže ani šero nie je problém. K dispozícií sú aj e-mail pohľadnice, ktoré zdokumentujú celý pobyt.

Má Vaše mačiatko rado jemné veci a nežný prístup? Neviete si predstaviť, kde by mu bolo lepšie ako vo Vašom náručí? Nuž, hotel mu zaručene poskytne to najjemnejšie ošetrenie. Počas dňa sa môže tešiť na príjemnú hudbu, dobré jedlo a nenútenú zábavu. K obedu s menu pre skutočných gurmánov bude zvieratko prevezené na limuzíne. V ponuke sú napríklad škótske filety z lososa, atlantické kráľovské krevety alebo zeleninové chrumky.

Za zrodom takéhoto hotela s 18 izbami stojí bývalý učiteľ základnej školy Gemma Machin. Osobne sa mu nepáči, že v mnohých chovateľských staniciach zavrú mačky prosto do klietky a tým to končí. V hoteli majú zvieratá k dispozícií tiež lúku, na ktorej sa môžu vyblázniť a v ponuke sú aj rôzne hravé imitácie (klbko, myš…). Mačka predsa potrebuje pohyb a rozvíjanie svojich prirodzených schopnostíV hoteli neexistuje žiadne drôtené pletivo. Majiteľ nechce, aby toto nadštandardné miesto pripomínalo ZOO.

Vyzerá to tak, že dobrý nápad sa rovná šťastiu, ale šťastím mačacích šeliem je tiež dostať sa do rodiny, ktorá im dopraje takýto wellness. Ak aj vy máte doma svojho zvieracieho priateľa a nie je Vám jedno, ako je s ním zaobchádzané počas Vašej neprítomnosti, iste by ste takéto niečo ocenili. Jeden nikdy nevie. Možno už čoskoro uvidíme voľačo podobné aj na Slovensku. 

Zdroj a obrázky: dailymail.co.uk

Komentáre

468 ad