Miami – mesto, ktoré si zamilujete

Miami, sen mnohých dovolenkárov a zdá sa, že i vysnené miesto pre život. Svoje o tom vedia mnohé svetové hviezdy, ale aj bežní ľudia z celého sveta, ktorí si v tomto čarovnom meste našli svoj kúsok raja. Magazín life-style chce dnes toto magické miesto predstaviť aj svojim čitateľom. 

Multikultúrna americká metropola

Miami je pomenované po indiánskom kmeni Mayaimis, ktorý na tomto území žil až do 18. storočia. Dnes tu však nájdete etník omnoho viac, pestrá zmes Latinoameričanov a európskych prisťahovalcov dodáva tomuto mestu neopakovateľnú atmosféru. Nečudo, že zovšadiaľ počujete španielčinu, temperamentné melódie a zábava tu jednoducho nikdy nekončí…

Karibik za rohom

Nielen kvôli pestrej zmesi ľudí, ktorí tu našli svoj nový domov, je atmosféra v Miami taká jedinečná. Karibik tu dýcha doslova na každom centimetri dlhokánskych bielych pláží, do toho všadeprítomná vôňa kvetov a opaľovacích krémov (mimochodom, prvé krémy na opaľovanie vynašiel práve lekárnik z Miami, volal sa Benjamin Green a bolo to v roku 1944). Miami jednoducho musíte zažiť!

Malá Kuba

Svoj domov tu okrem iných našli aj Kubánci či Mexičania, preto asi nikoho neprekvapí, že v tomto floridskom letovisku nájdete mestské štvrte Little Havana (Malá Havana) aj Little Haiti (Malé Haiti), ktoré sú plné barov, reštaurácií a nespútaného temperamentu horkokrvných prisťahovalcov.

Ak túžite po nekončiacej zábave, určite navštívte slávny bulvár Ocean Drive. Okrem toho, že sa tu skutočne nenudíte v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu, očarí aj nádherná príroda (vysoké palmy, pomedzi ktoré hľadíte na číry oceán).

Raj na zemi

Miami Beach a South Beach, to sú TOP pláže, kde sa mieša americká dokonalosť s južanskou pohodou, čo je možno jeden z dôvodov, prečo sú vyhľadávanou dovolenkovou destináciou ľudí z celého sveta.

A rovnako tak tu našli svoje domovy i spevácke či herecké hviezdy, možno tu preto stretnete aj Jennifer Lopez, Shakiru alebo Matta Damona. Honosné vily majú na Star Islande, umelovytvorenom ostrove, kam smú len vyvolení.

Ale snáď na niekoho slávneho narazíte aspoň pri nákupoch, ktoré by ste taktiež v tomto letovisku nemali opomenúť.

Jedinečný zážitok

Neobíďte ani morské akvárium Miami Seaquarium, kde nájdete morské živočíchy od výmyslu sveta a môžete sa na ne dívať doslova zoči-voči. A isto navštívte aj jeden z dvoch národných parkov, park Everglades, ktorý je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. V nespočetných močiaroch tu žijú veľké aligátory, na ktoré sa však radšej pozrite z bezpečnej vzdialenosti airboats, čo sú vznášadlá krížené s loďami.

Mosty naprieč oceán

Návštevníkov určite ohromí aj najjužnejší bod Spojených štátov, ostrov Key West. Nachádza sa iba stoštyridsať kilometrov od Kuby a dostanete sa naň cez mosty týčiace sa z oceánu, takže už len cesta tam bude nezabudnuteľným dobrodružstvom…

V Miami je toho pravdaže omnoho viac, čo stojí za zmienku (a najmä za osobnú návštevu). Preto, ak môžete, toto americké mesto na svojich potulkách svetom určite nevynechajte.

_____

Zdroj

en.wikipedia.org/wiki/Miami

content.time.com/time/travel/cityguide/article/0,31489,1925375_1925376_1925380,00.html

jazzhostels.com/blog/3629-15-cool-facts-about-miami/

Obrázok

dollarphotoclub.com/stock-photo/Aerial%20view%20of%20Downtown%20Miami/44182157

Komentáre

468 ad