Milionár z prívesu: Tony Hsieh

Úspešný biznismen a vizionár, ktorý zbohatol vďaka svojim technologickým novinkám, nežije životom typického milionára. Po tom, čo jeho úspešnú firmu Zappos odkúpil gigant Amazon a inú zasa Microsoft, sa radí skôr k miliardárom. Tento americký štyridsiatnik však napriek tomu stojí stále nohami pevne na zemi. A i keď by mohol spokojne odfukovať niekde na luxusnej jachte a o nič sa nestarať, zvolil si iný život.

Tony Hsieh sa skrátka nikdy nezastaví…

Vizionársky multimilionár

V súčasnosti žije tento muž v obytnom prívese v Las Vegas. Rozhodol sa investovať 350 miliónov dolárov, aby do mesta „hazardu a hriechu“ prilákal viac obchodníkov, nielen milovníkov automatov.

Tony kúpil pozemok mimo centra mesta, na ktorom zaparkoval prívesy aj mobilné domčeky. Presne tridsiatka prívesov stojí v rade vedľa seba, každý z nich o rozmere 18,58 m2.

milionar

Plán skromného boháča je jasný. Chce z tejto oblasti vytvoriť centrum plné živej hudby a spoločenského vyžitia.
Hsieh dal svojmu prívesu meno “Llamapolis“ a v Airstream Village (park, kde „kempuje“) sú okrem prívesov aj drevené mini domy, v ktorých síce nenájdete priveľa priestoru, o to však Tonymu ani nejde.

Ideou parku je skôr obnova komunitného spôsobu života,  preto nie je ničím neobvyklým spoločné posedenie pri ohni či hromadné sledovanie filmov.

Kúsok vlastného raja

Zvyčajne si miliardári kupujú luxusné rezidencie, súkromné ostrovy či celé mrakodrapy, no poniektorí zatúžia po vlastnom kúsku mesta.
Hsieh však ani zďaleka nekončí tým, že sa zabýval na okraji Las Vegas. Plánuje tiež podnikať v reštauračnej sfére a pracuje aj na rozbehu svojej ďalšej spoločnosti – Holacracy, ktorá by umožňovala, aby mal v jej riadení hlas každý jeden zamestnanec.

park

Utópia?

Priekopnícky podnikateľ verí, že všetko, čo si predsavzal, je naozaj možné.

Okrem toho sa angažuje v zatraktívnení Las Vegas pre perspektívnych investorov.
O tom, že vie, ako založiť a zveľadiť spoločnosti, už neraz presvedčil a svoje bohaté skúsenosti z tejto oblasti sprostredkoval aj v knihe Delivering Happiness. Istý čas dokonca pôsobil i ako motivačný rečník.

Tony Hsieh má jednoducho milión nápadov, ktoré neváha realizovať.

_____________

Zdroje:

nytimes.com/2015/07/19/business/at-zappos-selling-shoes-and-a-vision.html?_r=0

en.wikipedia.org/wiki/Tony_Hsieh

Obrázky

static01.nyt.com/images/2015/07/19/business/19-ZAPPOS/19-ZAPPOS-master675.jpg

static01.nyt.com/images/2015/07/19/business/19-ZAPPOS-JP1/19-ZAPPOS-JP1-blog427.jpg

Komentáre

468 ad