Mirgovej najnovší hudobný počin rozpútal vášnivé diskusie

Konkrétne ide o skladbu Závislí, ktorú mnohí označujú minimálne za kontroverznú. A rovnako, ak nie ostrejšie, sa vyjadrujú aj na adresu videa k spomínanej hudobnej novinke. Lepšie raz vidieť (či počuť) než stokrát čítať, tak asi urobíte najlepšie, ak si najskôr daný song pustíte. 

dominika mirgova

Nevhodné pre mamičku?

Dominika Mirgová, vzhľadom na svoj relatívne mladý vek, toho stihla už pomerne dosť. Niekoľko úspešných, aj v slovenských rádiách hraných hitov, vypredané koncerty, silná fanúšikovská základňa, s ktorou poctivo komunikuje na svojom facebookovom profile, a tým ani zďaleka nekončí.

Aby toho nebolo málo, táto 23-ročná niekdajšia strieborná finalistka slovenskej Superstar pred pár mesiacmi priviedla na svet svojho prvorodeného synčeka. Ako odvtedy vyhlasuje, práve malý Peťko spolu s manželom (tiež Petrom) sú jej najväčšou oporou a zároveň radosťou.

To však neznamená, že by Domča, ako ju jej najbližší volajú, hudobne zaháľala, práve naopak.

Aktuálne totiž do sveta vypustila dynamickú skladbu Závislí, od ktorej si zrejme aj s dídžejom Robertom Burianom, ktorý je jej spoluautorom, veľa sľubujú. Jedno je však už teraz, zopár dní po jej zverejnení, isté: Do zabudnutia určite neupadne.

Strhla sa totiž kontroverzná polemika o vhodnosti/nevhodnosti Dominikinho správania v danom klipe, jej čudesnom účese a mnohým neulahodil ani tac-tac refrén. Mladej speváčke s potenciálom vyčítajú, že ide cielene (a veľmi nesprávne) po prvoplánovom úspechu.

Aj negatívna reklama poslúži

To síce platí, ale ani Dominiku, spoliehajúcu sa na oporu svojich verných fans, nenechali komentáre na Facebooku, pod videom na Youtube či v rôznych článkoch na slovenskom internete chladnou.

Emócie v sebe neudržala a vyliala si srdce. Bolo cítiť tiež značnú dávku frustrácie, pretože sa dušuje, že ju negatívne ohlasy rozhodne nerozhádžu a veci bude robiť naďalej podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia.

Otázka je, či je jej vyjadrenie dostatočne dôveryhodné.

Napísala aj toto: „Prečo líže sklo? Kto ju oblieka? Otrasný účes, v živote by som si taký nedala! S textom jej pomáhal Jaroš, nevie si napísať sama? Dnes by som výnimočne chcela venovať minútku otázkam tohto druhu. PREČO toto všetko robím? Lebo MÔŽEM. Lebo sa mi chce.“

Status pokračoval ďalej, kde sa speváčka vyjadrovala k téme kalkulovania a kritiky, ktorá ju vraj vôbec nezaujíma: „Vo svojom živote, vo svojej tvorbe robím veci tak, ako ich v danom momente cítim. Nekalkulujem, nehľadám riešenia, ktoré sa musia za každú cenu páčiť každému. Nepotrebujem sa páčiť každému. Nechcem. Idem si svojou cestou a zdá sa, že po mojej krátkej materskej sa na internete nič nezmenilo. Nič, žily mi to netrhá, pretože – ak sa vám nepáči lízanie skla, nelížte ho. Nepáči sa vám moje oblečenie? Neobliekajte sa tak. Nepozdáva sa vám bývanie s rodičmi? Nebývajte s nimi. Nepáči sa vám, že si nechávam v textoch poradiť? Nechávam, a priznám sa k tomu, na rozdiel od iných speváčok, peace. Ak sa niekomu nepáčim celá – ušetrite si námahu, vaše komentáre mám v pi pi pi pi pi. Ak sa vám zdá moje vyjadrovanie príliš sebavedomé, kašlite na to, lebo za mnou stojí MOJA ARMÁDA, moji verní fans a spolu nás nikto nezlomí. Ďakujem za nich každý deň.”

Ak ste si spomínané video stále nepozreli, urobte tak a vytvorte si vlastný názor. Nech máte jasnejšie v tom, či bude stáť za to kúpiť si pripravovaný tretí album Dominiky Mirgovej, na ktorom nájdete okrem aktuálnej novinky Závislí aj hity ako Hore či Tu sme boli.

______

Zdroj: facebook.com/www.mirgovadominika.sk

Obrázok: youtube.com/watch?v=J0FDnFCWJlY

Komentáre

468 ad