Modelingová škola trochu inak: Anorektické krásky tu nehľadajte!

modelkaÁno, v Moskve je skutočne modelingová škola plná modeliek s postavou krv a mlieko, v niektorých prípadoch dokonca s mierami veľkosti XXL. Viac ako dokonalosť je tu dôležitá láska k svojmu telu, hoci aj s chybičkami, a odvaha sa ukázať. Zaujali sme vás? Čítajte ďalej magazín life-style

XXL modelky

Snaha prelomiť stereotypy, to je hlavný cieľ zakladateľky netradičnej školy pre budúce modelky. Ako uviedla Dilyara Larina, zakladateľka The Plus Size Fashion Academy v Moskve:

„Keďže žiadna podobná škola neexistuje, rozhodla som sa dať šancu všetkým nádejným modelkám, a to nielen tým s dokonalými postavami. U nás sú vítané všetky, bez ohľadu na ich konfekčnú veľkosť.“

Larina, ktorá je sama úspešnou plus-size modelkou, vo svojej akadémii naučí mladé dievčatá všetko potrebné. Ako sa tváriť pri fotení, ako sa vhodne nalíčiť, nastajlovať, najmä si však veriť a nehanbiť sa za svoju postavu s krivkami. Je si totiž dobre vedomá, že v súčasnosti sa začína pomaly, no isto rúcať mýtus o jedinom type dokonalej ženskej postavy. Čoraz viac klientov si žiada pracovať s kyprejšími kráskami, s ktorými sa vie stotožniť väčšina obyčajných žien.

Silný základ

Larina sa snaží vybudovať silnú komunitu modeliek “buchtičiek”, ktoré (ako dúfa) sa postupne stanú módnym štandardom. Je už unavená z večných tém o diétách, hladovaní a snahe vyzerať za každú cenu štíhlo.

„Chcem inšpirovať ľudí k tomu, aby si konečne uvedomili, že nie iba super štíhla žena môže byť krásna.“

Veríme, že jej úsilie padne na úrodnú pôdu. Aj vďaka tomu môže totiž odzvoniť anorexii a nezdravému kultu vychudnutých dievčat v modelingu.

___________

Zdroj

uatoday.tv/society/plus-size-fashion-academy-opens-its-doors-in-moscow-541175.html

Obrázok: freedigitalphotos.net/images/Sexy_women_g356-Hot_Bikini_Model_p119057.html

Komentáre

468 ad