Multifunkčná chlorella

Hľadáte prírodný všedoplnok? Niečo, čo Vás nabije energiou, podporí spaľovanie tukov a pomôže z Vášho tela odstrániť ťažké kovy ako olovo a ortuť? Ak áno, pomôcť by Vám mohli práve doplnky zo sladkovodnej riasy menom chlorella. Pokiaľ ste ešte nemali česť túto magickú rastlinu spoznať, magazín life-style to teraz napraví. 

Superpotravina, o ktorej sa oplatí vedieť

Chlorella pochádza z Japonska a Taiwanu, pričom sa radí medzi superpotraviny, pretože je bohatá na aminokyseliny, chlorofyl, betakarotén, draslík, fosfor, horčík, biotín a vitamíny B-komplexu. Ide o modro-zelenú riasu podobnú Spiruline, niečo ako jej prírodný bratranec s podobným nábojom živín.

Štúdie ukázali, že chlorella má vysoko priaznivý vplyv na celé telo. Podporuje zdravé hormonálne funkcie, kardiovaskulárne zdravie, pomáha negovať účinky chemoterapie a ožarovania, znižuje krvný tlak a cholesterol, no pomáha tiež pri detoxikácii celého tela. Je jednoducho všestranná.

Bohatá zelená farba chlorelly je spôsobená vysokou koncentráciou chlorofylu v nej. Všetci vieme, že pre dobré zdravie musíme konzumovať veľa listovej zeleniny, no niekedy je naozaj obtiažne dopracovať sa k odporúčanému množstvu, čo je 5 až 7 porcií denne. Práve toto množstvo odporúčajú a vyzdvihujú odborníci na výživu, ako aj lekári funkčnej medicíny. Ďalšou možnosťou, ako dodržať danú dávku, je odšťavovanie. Ale aj to si vyžaduje naozaj kvantum času, ak chceme piť čerstvé nápoje. Úprimne povedané, zelená listová zelenina zbledne závisťou, ak ju porovnáme s prínosom chlorelly pre naše zdravie. Nič sa nedá robiť, užívanie chlorelly má naozaj množstvo výhod oproti časovo náročnému užívaniu dostatočnej dávky zeleniny. Organické doplnky z chlorelly sa extrahujú pri nízkych teplotách, aby sa zaručilo zachovanie živín a vitamínov v nich. Takýto extrakt, či už obsiahnutý v prášku alebo vo forme tabliet, umožňuje jednoducho využívať všetky zdravotné benefity chlorelly vo svoj prospech.

Nutričné ​​hodnoty Chlorelly

Teraz už viete, že sa chlorella radí medzi TOP zdravé potraviny. Je doslova nabitá živinami a už v troch lyžiciach práškovej chlorelly nájdete: 

  • 16g proteínov        
  • 287 % RDA (Odporúčanej dennej dávky) vitamínu A
  • 71 % RDA vitamínu B2
  • 33 % RDA vitamínu B3
  • 202 % RDA železa
  • 22 % RDA horčíka
  • 133 % RDA zinku
  • vysoké hodnoty vitamínu B1, vitamínu B6 a fosforu

Je ľahké pochopiť, prečo patrí chlorella medzi 10 zdraviu najprospešnejších potravín na svete, keď sa pozriete na jej živinami nabitý obsah. V skutočnosti obsahuje na jeden gram viac živín než kel, špenát či brokolica! 

_________

Zdroj:

draxe.com/7-proven-chlorella-benefits-side-effects/

healingdaily.com/oral-chelation/health-benefits-of-chlorella.htm    

Obrázok

dollarphotoclub.com/stock-photo/detox.%20young%20barley,%20chlorella%20superfood./65826518

Komentáre

468 ad