Muži skutočne milujú prirodzenosť!

To, že sa mužom páčia viac ženy prirodzené než vyumelkované krásavice s kilom make-upu je známa vec, hoci zo strany žien stále vytrvalo ignorovaná.

Kočky, pre koho sa teda maľujete, keď chlapi vás najviac milujú bez šminiek?

Asi jedna pre druhú, alebo pre potešenie vlastného ega?

Chvalabohu za ženskú samoľúbosť či nedostatok sebavedomia, inak by kozmetický priemysel dávno skrachoval.

Beautiful woman with professional make up

Chlap nechce umelú porcelánovú bábiku

Ženy, ktoré bez dokonalého líčenia nevyjdu ani smeti vysypať, dostali na frak. Minimálne podľa štúdií britskej Bangor a Aberdeen univerzity, ktoré s konečnou platnosťou potvrdili, čo mnoho mužov tvrdilo už dávno.

Najviac sa im páčia ženy naturálne.

Výskum, ktorý sa na pôde daných univerzít konal, otestoval mužov i ženy, ktorým ukázali fotografie vyše štyridsiatky žien pred a po úprave vizážistom. Vybraní opýtaní mali následne zhodnotiť, na ktorej fotke sa im konkrétna žena páči viac.

A hádajte, ako to dopadlo.

Zatiaľ, čo mužskí respondenti sa väčšinou prikláňali k nenalíčeným tváram, ženám sa páčili tie namaľované.

Čo z toho teda vyplýva?

Potvrdila sa ženská samoľúbosť, snaha páčiť sa v prvom rade sama sebe, ale aj presvedčenie, že i mužom sa zdáme namaľované atraktívnejšie. 

Mužov asi nepoznáme až tak dobre, ako si namýšľame.

Pod nánosom líčidiel sa kadečo ukrýva

Niektorým chlapom hrubé vrstvy púdru jednoducho prekážajú, pretože sa obávajú, že ak by sa bozkávali alebo inak kontaktovali s takto namaľovanou slečnou, príliš by ich ušpinila. A to si, najmä, ak ide o flirt na pracovisku alebo prísne utajovaný mimomanželský pomer, predsa nemôžu dovoliť! Odtlačky od červeného rúžu a škvrny po púdre len tak nevysvetlia!

Iní sa podvedome boja, že žena, ktorá na seba nanáša priveľa líčidiel, pod nimi ukrýva aj niečo horšie než len svoju skutočnú tvár alebo malú nedokonalosť.

Oni pritom netúžia po inom, iba po prirodzenej žene, hoci s chybičkami. Jej schopnosť ukázať pred svetom svoju ozajstnú podobu totiž svedčí o jej zdravom sebavedomí, a to mužom veľmi imponuje.

Minimálne tým, ktorí sú rovnako vyrovnaní sami so sebou.

Nevyhadzujte kozmetické taštičky

Nikto netvrdí, že trochu sa primaľovať je zlé. Ani neupravené ženy totiž príliš neoslnia.

Tajomstvom úspechu je vedieť sa namaľovať tak, aby to neudieralo hneď a každému do očí. Trošku make-upu v naturálnom odtieni, riasenka a iní pomocníci, ktorí podčiarknu ženské prednosti, nie sú vôbec na škodu.

Muži nás chcú pekné, ale tak, aby sa nás nebáli dotknúť.

Preto, dámy, nezabúdajte sa nielen jemne a s citom nalíčiť, ale aj zdravo jesť, veľa piť a celkovo žiť tak, aby ste si neškodili. Všetko sa totiž odráža na našej tvári.

Zdroj: ona.idnes.cz

Obrázok: © [djile] / Dollar Photo Club

Komentáre

468 ad