Na Demitru stále spomíname! Uctili si ho aj v rodnej Dubnici nad Váhom

Už sú to štyri roky, čo celé Slovensko šokovala správa o tragickej nehode lietadla, v ktorom sa v tom čase nachádzala aj naša hokejová legenda Pavol Demitra. 7. septembra roku 2011 náhle vyhasol nielen Paľkov život, ale aj životy jeho spoluhráčov z hokejového klubu KHL Lokomotiv Jarosľavľ.

Na hokejovú legendu dodnes spomína nejeden Slovák a zaspomínali si naňho aj žiaci Základnej školy v Dubnici nad Váhom, ktorú kedysi Paľo navštevoval. K tichej spomienke sa pripája aj magazín life-style

Pomenovali po ňom školu

Obľúbený a nadaný hokejista, akým Pavol Demitra nepochybne bol, patril dlhé roky medzi opory reprezentácie Slovenskej republiky. Mnoho sezón pôsobil v zámorí, kde odohral zápasy pre kluby v Ottawe, St. Louis, Minnesote, Vancouveri aj Los Angeles, až kým sa nevrátil naspäť do Európy. V sezóne 2010/2011 pôsobil v tíme KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

A práve to sa mu stalo osudným…

Tak, ako na neho nikdy nezabudne jeho rodina, spoluhráči ani priatelia, myslia na neho aj verní fanúšikovia a rodáci z Dubnice nad Váhom. Najnovšie je po ňom pomenovaná Základná škola v tomto slovenskom meste.

Pri tej príležitosti sa odohral aj spomienkový hokejový zápas, na ktorom sa zaskvelo mnoho mladých talentov, ktorých idolom je, ako inak, práve legendárny Demitra.

Spomínajú aj v KHL

Hokejová liga KHL hrá takmer bez prestávky, zápasy bežia aj počas Vianoc či na Silvestra. Len na jeden deň sa zastaví ruská hokejová mašinéria, a to je práve v deň výročia leteckej tragédie v Jaroslavli.

Ruský klub Lokomotiv Jaroslavľ mal v osudný deň v roku 2011 otvárať novú sezónu KHL na ľade Dinama Minsk, no do Bieloruska už nik z tímu nedoletel.

Lietadlo na palube s 37 členmi hokejového klubu a ôsmymi členmi posádky malo už pri štarte veľké problémy. Nenabralo potrebnú výšku, čoho následkom narazilo do letiskového majáka. Lietadlo sa rozlomilo na niekoľko častí, z ktorých niektoré skončili až v rieke Volga.

Tak prišlo Slovensko a celý hokejový svet o majstra, skvelého človeka, otca, manžela – o Paľa Demitru.

Celkovo si letecká katastrofa spred štyroch rokov vyžiadala 44 nevinných životov.

Zo všetkých nešťastníkov na palube prežili len dvaja ľudia – palubný inžinier Alexander Sizov a ruský hokejista Alexander Galimov, ktorý však na následky rozsiahlych popálením zomrel  päť dní nato.

Česť ich pamiatke!

_______________

Zdroj

wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A1_hav%C3%A1rie_v_Jaroslavli_v_roce_2011

dailymail.co.uk/news/article-2034731/Russian-plane-crash-kills-ice-hockey-team.html

sk.wikipedia.org/wiki/Pavol_Demitra

Obrázok: nd05.jxs.cz/401/083/b5547f4d50_79671709_o2.jpg

Komentáre

468 ad