Nájdite stratenú zamilovanosť

Veľa ľudí ostáva vo vzťahu s druhou osobou len kvôli deťom, hypotéke alebo len tak z rutiny. Sú presvedčení o tom, že toho druhého už nemilujú, stratili zmysel pre romantiku a veľakrát rozmýšľajú o rozvode. Ako tomu zabrániť? Dá sa Váš vzťah ešte zachrániť? Magazín life-style si myslí, že by ste mali dať Vášmu partnerovi druhú šancu. Skúste nájsť k sebe cestu a zamilujte sa do seba znova. Možno to bude tentokrát ešte krajšie, intenzívnejšie a sladšie. 

starsi par

Nájdite si čas pre seba

Vezmite si na seba zvodné šaty a zájdite si s manželom na romantickú večeru. Deti dajte niekomu z rodiny alebo si zavolajte pestúnku. Choďte na miesto, kde ste sa prvýkrát spoznali a zaspomínajte si. Po romantickej večeri, kine alebo prechádzke v parku choďte domov, zapáľte si sviečky a venujte sa jeden druhému.

Držte sa za ruky

Možno sa vám to bude zdať po niekoľkých rokoch manželstva gýčové, ale skutočnosť je taká, že ľudia, ktorí sa držia za ruky aj po dlhšej dobe, majú zmysel pre romantiku a ich vzťah je taký krásny ako na začiatku.

Rozprávajte sa

Veľa párov, ktoré skončia v manželskej poradni, majú jeden hlavný problém – prestali medzi sebou komunikovať. Keď večer prídete z práce, sadnite si a spýtajte sa partnera, aký mal deň. Vy mu tiež povedzte, ako ste sa mali a čo máte nové v práci. Je dôležité, aby ste sa neustále rozprávali, pretože to je dôkaz toho, že si môžete dôverovať a stále vám na sebe záleží. 

Naplánujte si dovolenku

Niekedy stačí ísť na dovolenku, prestať myslieť na problémy, zabudnúť na stres, účty alebo deti a jednoducho si oddýchnuť. Môžeme to nazvať romantickým útekom bez detí. Vezmite si v práci dovolenku a vyberte sa s partnerom k moru alebo do hôr. Pite šampanské, zažívajte dobrodružstvá, počúvajte obľúbenú hudbu … Romantika je kľúčom k udržaniu pevného vzťahu.

Nezabudnite na narodeniny

Neexistuje nič horšie než zabudnúť na sviatok Vašej polovičky. Bez ohľadu na to, ako dlho ste už spolu, nikdy nezabudnite! Dajte si pripomienku do mobilu a potešte svojho drahého (svoju drahú) aspoň nejakou maličkosťou.

Napíšte si zamilovaný list

Posaďte sa a popremýšľajte o všetkom, čo sa Vám na partnerovi páči. Napíšte to do listu a vyznajte svoje city. List si schovajte a pri ideálnej príležitosti, ako je napríklad Valentín, potešte svojho milovaného takýmto milým a zároveň vzácnym darom.

Láska nie je niečo, čoho by ste sa mali iba tak ľahko vzdať, keď to neprebieha tak, ako ste si to predstavovali. Je nutné ju formovať, pestovať a rozvíjať. Dnes sa na to akosi zabúda a my sa ihneď vzdávame, utekáme od človeka, ktorý pre nás tak veľa znamenal a vrháme sa do nového vzťahu. Ten potom porovnávame s tým predchádzajúcim a v novom partnerovi hľadáme toho starého. Sme stále nespokojní a v podstate ani nevieme, čo to vlastne hľadáme. Pokiaľ Vám na partnerovi stále záleží a vážite si na ňom isté maličkosti, určite stojí za to, skúsiť “opravák“. 

Zdroj: wikihow.com

Obrázok: freedigitalphotos.net

Komentáre

468 ad