Najdlhšia vlečka čínskej nevesty

Čínska nevesta sa rozhodla dostať do Guinnessovej knihy rekordov s najdlhšou vlečkou na svete. Tá bola 2.162 metrov dlhá a 1,5 metra široká. Viac ako 200 svadobčanov rozvíjalo vlečku Lin Rongovej (25) a trvalo im to cez tri hodiny. Nešlo ale len o kus látky: tiež na ňu pripevnili 9.999 červených hodvábnych ružových pukov.

Ženích Zhao Peng (28), zamestnanec dráh zo severovýchodnej provincie Jilin, povedal, že chceli pokoriť súčasný rekord. Ten predstavoval 1.579 metrov. “Do dejín vstúpi nielen dĺžka vlečky, ale aj počet hodvábnych ruží, ktoré sú k nej pripevnené. Ale na tom, či sa nám podarí naozaj dostať do Guinnessovej knihy rekordov, nám až tak nezáleží,” povedal Zhao reportérom agentúry Xinhua. Ženích tiež potvrdil, že už poslal žiadosť do knihy rekordov a priložil k nej video zo svadby.

svadobna vlecka

Plytvanie peniazmi?

Nechceli sme žiadne klišé ako svadobný sprievod alebo hostinu. Extravagantnú svadbu v teplovzdušnom balóne sme si zase nemohli dovoliť,” dodal Zhao. “Ale aj tak svadba vyšla veľmi draho. Povedala by som, že je to plytvanie peniazmi. Ale tiež chápem, že v tak významný deň je treba vyjadriť svoju lásku aj cez peniaze,” povedala ženíchova matka. Lin Rongová bola vraj ženichovým gestom veľmi dojatá. Materiál na šaty totiž kúpil Zhao a do ručného šitia šiat zapojil celé široké príbuzenstvo. Ale aj tak celá príprava trvala tri mesiace.

Nezabudnite na vlečku

Ak si chce nevesta pripadať ako princezná, potom môže ako svadobný doplnok využiť vlečku. Jej veľkosť a dĺžku musí však zladiť so svojím vkusom, ale tiež s typom svadobného obradu (pri cirkevnom obrade sa bude dobre vynímať vlečka dlhá, ktorá by však pri civilnom sobáši vyzerala nevhodne). No ak chcete, môžete sa inšpirovať aj čínskou nevestou a skúsiť prekonať jej rekord.

Zdroj a obrázok: cosmopolitan.com

Komentáre

468 ad