Najlepšie SPA pobyty na svete

Ak si potrebujete oddýchnuť od každodenného zhonu a zároveň zlepšiť svoj zdravotný stav, ideálnou voľbou sú kúpele. Do kúpeľov sa ale dnes už nechodí len kvôli liečbe, ľudia ich využívajú ako formu relaxu a na doplnenie fyzických či psychických síl. Okrem klasických liečebných pobytov ponúkajú aj wellness či relaxačné pobyty. Preto sme pre Vás vybrali štvoricu kúpeľných pobytov, ktoré patria medzi najatraktívnejšie, najlepšie, ale tým pádom i medzi najluxusnejšie. 

Halekulani, Honolulu

Tento rezort s krásnym výhľadom na Waikiki Beach ponúka kompletné liečebné procedúry vychádzajúce z tradičných polynézskych a ázijských tradícií. Môžete vyskúšať aj rôzne masáže, kde terapeuti využívajú svoje bosé nohy a prikladajú ich na boľavé miesta. K dispozícií sú aj kozmetické služby.

El Secreto, Ambergis Caye, Belize

Rezort sa nachádza 11 míľ od najbližšieho mesta, je akýmsi luxusom a pokojom. Nádherné prírodné prostredie, kde sa budete oddávať pokojnej atmosfére a tešiť sa z ostrovných rituálov. Nájdete tu utešené bambusy, tropické ovocie, ale aj rôzne koreniny, čo dáva celému pobytu nádych aromaterapie. Máte k dispozícii masáže, zábaly, kvetinový kúpeľ, širokú ponuku ošetrenia tváre a celého tela. Rituálne procedúry podporujú rovnováhu, zdravie a harmóniu.

Miraval, Tucson

Kúpele Miraval sa v súčasnosti tešia neuveriteľnej obľube. V roku 2011 získali rekordných 20 ocenení. Takúto lokalitu v krásnom meditatívnom prírodnom prostredí si skrátka vyberiete, keď chcete či potrebujete skutočne vypnúť a načas sa preladiť do rytmu, v ktorom svoj čas venujete výhradne sebe, prípadne svojim najbližším. V tomto duchu sú nastavené aj liečebné procedúry, ktoré sa v SPA Miraval delia na „Clue-In“ aktivity (so zameraním na sebaobjavovanie a sebarozvoj) a „Chill-Out“ SPA služby. „Chill-Out“ SPA služby zahŕňajú pestré menu, pozostávajúce z masáží tela aj tváre, kúpeľných procedúr zameraných na celé telo, zábalov, kozmetických služieb – to všetko v znamení luxusu, no zároveň s cieľom navodiť vnútorný pokoj a harmóniu. Jednotlivé procedúry si môžu hostia vychutnať buď v kúpeľných vilách, alebo vo vonkajších SPA priestoroch. 

Bulgari Londýn, Veľká Británia

Nachádza sa v samotnom centre mesta Londýn, iba kúsok od Buckinghamského paláca a Trafalgarského námestia. K dispozícii sú súkromné kúpeľe, ktorých súčasťou sú samostatné vane a sprchy, ale aj nadštandardné vybavenie pre náročných. Skvelý  kozmetický salón ponúka nasledujúce služby: masáže, kúry pre telo a tvár. Môžete využiť širokú ponuku rekreačných zariadení, medzi ktoré patria krytý bazén, sauna a fitnes centrum. Toto welness ponúka oázu pokoja, ktorá upokojuje myseľ, osviežuje telo a oživuje zmysly.

Takýchto perál je roztrúsených po svete omnoho viac, no veríme, že náš vyber Vám postačil, aby ste sa príjemne naladili, ale možno i zamysleli nad tým, či nie je náhodou čas vypnúť a ísť sa zrelaxovať. 

Zdroj a obrázky: elle.com

Komentáre

468 ad