Najnebezpečnejšie turistické ciele

Väčšina ľudí ide na dovolenku relaxovať, spoznávať nové kultúrne pamiatky a uvoľniť sa. Niektorí však chodia “hľadať” miesta, ktoré sú viac než len nebezpečné. Existuje mnoho turistických destinácií, ktoré nenavštívi len tak hocikto. Magazín life-style Vám dnes predstaví niektoré z nich. Ak dychtíte po adrenalíne, možno Vás inšpirujeme, v opačnom prípade budete aspoň vedieť, ktorým miestam sveta je dobré sa vyhnúť.

Yosemite National Park’s Half Dome

Half Dome je skalný útvar a vrchol, ktorý sa nachádza v Yosemitskom národnom parku v údolí Yosemite Valley (východná časť strednej Kalifornie, USA). Hrebeň vrchola sa v najdlhšej častí týči 1 444 m nad dnom údolia.

Tento park je známy tým, že tu zomrelo okolo 60 ľudí. Pešia turistika je tu veľmi náročná a ako uvádzajú smutné štatistiky, mnohí dobrodruhovia ju nezvládli. 

Yosemitsky narodny park

Skellig Michael

Skellig Michael je hornatý ostrov pri juhozápadnom pobreží Írska, približne 15 km od pobrežia County Kerry. Na tomto ostrove sa natáčal Star Wars a to je jeden z dôvod, prečo ho turisti tak milujú. Nachádza sa na otvorenom oceáne, no nie je vôbec bezpečný, pretože tu nie sú žiadne bezpečnostné prvky, prístrešky a už vôbec tu nenájdete také niečo ako toalety, ktoré bežne bývajú na tak atraktívnych (filmárskych) miestach. Terén je tu veľmi náročný a mohli by Vás prekvapiť aj padajúce kamene z hôr.

Michael

Rieka Colorado

Colorado je rieka v juhozápadnej časti USA a severozápadnej časti Mexika. Pramení v Skalnatých vrchoch. Tečie cez suché oblasti štátov Utah a Arizona, pričom odvádza zrážky zo západných svahov pohoria. Táto rieka je mimoriadne nebezpečná. V roku 2007 sa tu utopilo až 12 ľudí a ďalších 176 sa vážne zranilo. Každý rok sa tu však utopia desiatky ďalších nadšencov, ktorí si myslia, že práve na nich čaká skrotenie dravej rieky. 

Colorado

Pláž Acapulco

Acapulco je názov pláže, ktorá je synonymum pre jedno z najluxusnejších letovísk na svete. Pláže sú krásne, počasie je tu horúce, ale jedinou nevýhodou je vysoká kriminalita. Tá je tu takmer 30-krát vyššia než je americký priemer. V roku 2013 sa tu stalo až 142 vrážd, ktoré súviseli vo väčšine prípadov s drogami. Ako vhodné miesto na rodinný výlet to teda nebude. 

Acapulco

Možno si poviete, že radšej zostanete v bezpečí rodného Slovenska. Netreba ale zabúdať, že i tu je mnoho oblastí, ktorým už padlo za obeť nie málo nešťastníkov. 

Zdroj a obrázky: listverse.com

Komentáre

468 ad