Nižší muži sú lepší partneri

Ak hľadáte muža, ktorý je vysoký, tmavovlasý a dobre vyzerajúci, možno práve teraz zmeníte svoj postoj. Výskum na New York University totiž ukázal, že nižší muži môžu byť lepší partneri a vzťah s nimi vydrží pravdepodobne omnoho dlhšie.

muz a zena

Sociológovia z New Yorku skúmali a zberali informácie od 5.000 rodín takmer 50 rokov, aby určili, ako výška muža vplýva na partnerský vzťah.

Tajomstvo šťastného partnerského života

Sociológovia zistili, že vzťahy nižších mužov, ktorých výška bola 170 cm a menej,  boli  omnoho šťastnejšie ako u ich vyšších kolegov. Pravdepodobnosť rozvodu tu bola nižšia až o 32%. Prečo je to tak? Vedci nie sú si úplne istí, ale myslia si, že “malí muži” môžu byť lepší kamaráti.

Názorný príklad

Štúdia zistila, že “drobčekovia” robia viac práce v domácnosti v porovnaní s vysokými mužmi. Menší chlap vykonáva týždenne v domácnosti asi 8 hodín a 28 minút, kým stredne vysoký muž iba 7 hodín 38 minút a vysoký iba 7 hodín 30 minút.

Je výška vo vzťahu skutočne tak dôležitá? 

Štúdia priniesla aj iné šokujúce vyhodnotenie. Nižší muži údajne prinesú domov viac peňazí ako ich vyšší kolegovia. Navyše, podľa nedávnej štúdie, ktorú uverejnil Journal of Sexual Medicine, malí muži majú sex so svojimi partnerkami omnoho častejšie. 

Netušíme, o čo prichádzame

Tall woman and short man embracing

Podľa novej štúdie AYI.com a reportáže v New York Post majú muži pod 175 cm len 1,2 % šancu, že ich budú kontaktovať cez online zoznamky ženy z Manhattanu alebo Bonxu. Ženy z Brooklynu kontaktovali iba 2,4 % nižších mužov. Zoznamka AYI.com analyzovala okolo 50.000 interakcii  v priebehu viac ako dvoch mesiacov. V Staten Island mali “malí muži” len 4,1 %  šancu, že sa rozprávali on-line a v Queens iba 5,4 % šancu. “Ľudia vo väčších mestách majú viac možností a majú tendenciu byť vyberavejší,” vysvetľuje Josh Fischer, ktorý viedol štúdiu. Tu však vidieť tú neznalosť. Podvedome si vyberáme urastených jedincov, no netušíme, o aký pôžitok prichádzame. Aspoň takto to predkladajú najnovšie zistenia.

Nick Rizzo pozná veľmi dobre, keď mu ženy dávajú najavo, že je príliš malý. “Je to životný fakt, že väčšina žien je vyššia ako ja a nie sú ochotné so mnou chodiť,” priznal sa 28-ročný muž, ktorý meria 170 cm. Sám povedal,  že ženy sú často “nepríjemné“, keď je nižší ako ony. 

Ženy dávajú prednosť vyšším mužom,” priznal aj Dr. Jill Shapiro, biologický antropológ na Kolumbijskej univerzite. “Väčšina ľudí si myslí, že to súvisí s pohlavným výberom. Vyšší muži sú vnímaní ako zdravší. Tým, že je vysoký, dáva najavo, že má dobré gény.

Určite však poznáme aj niekoľko “malých-veľkých mužov“, ktorým absolútne nechýba úspech, sexepíl a obdiv žien. Sú to speváci a herci. Možno je niektorí z nich aj Váš idol a určite Vám nevadí, že nepatrí práve k tým najvyšším. Je to napríklad Usher, Josh Hutcherson, Michael J. Fox, Tom Cruise, Aziz Ansari, Robert Downey Jr., Mark Wahlberg a iní. Tak čo poviete?

Zdroj: womenshealthmag.com, nypost.com

Obrázky: womenshealthmag.com, thejunoesque.com

Komentáre

468 ad