Nová kolekcia Kate Moss

Katherine Ann Moss, anglická supermodelka a módna návrhárka, ktorá svoju tvár prepožičiava rôznym kozmetických i odevným značkám, prichádza s novou kolekciou TopShop. Tá má byť akousi vzburou alebo reakciou na jej 40-tku. Unikátne návrhy z jej vlastnej dielne by mali uzrieť svetlo sveta 30. apríla tohto roku. Všetky modely tejto kolekcie akoby boli odrazom jej Mossovej individuality. Kritici poznamenali, že pôjde o akýsi „autobiografický šatník“. Prostredníctvom odevu chce Kate Moss predstaviť to, čo je jej vlastným favoritom, a teda sa môžeme tešiť na klasické kožené strapce, voľný štýl a trendy 70. rokov.

Modelkinina dokonalosť sa takto dostane troška bližšie k bežným smrteľníkom. Táto módna ikona bezkonkurenčne diktuje v posledných dvoch desaťročiach nezameniteľný britský štýl, ktorý chcú mnohí nasledovať. Dalo by sa povedať, že keď si hviezda niečo zmyslí, tak to musí mať úspech, nech je to akokoľvek nevkusné. V prípade tejto kolekcie sa však niečoho podobného nemusíte obávať.

Každá žena, ktorá si potrpí na luxus, chce kráčať s dobou, zaujíma sa o aktuálne novinky zo sveta módy a je tak trošku „neotesaná“, čo v praxi znamená, že sa premáva s cigaretou v ruke a pojem “sladká bábika” je jej neznámy, sa nechá viesť práve touto módnou star. Modelka zastáva názor, že sezónne trendy zostávajú neraz ignorované. Ona chce niečo viac, ísť hlbšie, dostať sa pod kožu. Práve preto zvolila návrhy, ktoré kopírujú jej osobu a sú vhodné do každého ročného obdobia. V ponuke nájdete striebrom lemovaný strapcový plášť, v ktorom sa nechala vyfotiť do najnovšieho vydania časopisu Vogue, ale aj bielu vyšívanú bielizeň, ktorú nosí na sebe každé leto.

Talentovaná štylistka Katy England je Mossovej pravou rukou a intenzívne jej pomáhala aj na tejto kolekcii. Je akýmsi neviditeľným duchom, ktorý dáva značke Moss dušu. Dohliada nad celým procesom a „upratuje“ chaotické vízie rozšafnej modelky. V kolekcii bude odrazená tiež party, ktorá bola zorganizovaná na počesť modelkiných 30-tich narodenín. V tom čase chodila s hercom Johnnym Deppom. V modeloch sa strieda satén a kožušina. Všetky ženy, ktoré sa rozhodli, že im rola domácej pani nesedí, ale i tie s nebezpečným a drahým vkusom, majú pod krídlami tejto značky “zelenú”. 

Akú časť kolekcie si obľúbite vy bude závisieť iba na tom, ktorá éra z Mossovej života je Vám najbližšia a pôsobí na Vás najpresvedčivejším dojmom. Určitým unikátom sú aj čierne kokteilové šaty zo surového indického hodvábu s pôvabnou textúrou. S neodolateľným výstrihom a odhalenými ramenami bude ich majiteľka iste „na zožratie“. Nájdete tu však aj kúsky na víkendové a domáce leňošenie. Každý jeden návrh je jedinečným originálom. Chcete si Kate Moss zobrať na pláž? Žiaden problém, aj ľahké plážové oblečenie sa objaví v jej novej kolekcii, ktorá bude k dispozícií v 38 krajinách. Cena najdrahších šiat z kolekcie sa odhaduje na 600 libier. No mihnú sa tu aj produkty v hodnote 50-65 libier. Kate hovorí, že jej kolekcia nemá cieľovú skupinu. Pripravila ju pre všetkých, čo obdivujú ju samotnú a nie je im neznámy pojem “exkluzivita”.  

 

 

 

 

Zdroj: theguardian.com

Obrázky: chriswoottonart.deviantart.com, theguardian.com

Komentáre

468 ad