Nový člen anglickej kráľovskej rodiny

V sobotu (2. mája) o 8.34 uzrel svetlo sveta v londýnskom St. Mary´s Hospital aj druhý potomok anglického kráľovského páru Kate a Williama. Po malom Georgovi pribudla do rodiny malá princeznička a Kensingtonský palác oznámil, že jej meno je Charlotte Elizabeth Diana. Netreba však zabúdať na to, že dievčatko bude oslovované Jej veličenstvo princezná Charlotte z Cambridge. Dav s vierou v srdci očakával, že si mladý pár ucti pamiatku milovanej Diany a dnes už vieme, že nebol sklamaný. Magazín life-style sa zameral na túto veľkú udalosť o niečo viac.

kate a william

Štvrtá čakateľka

Rodičku priviezli do nemocnice okolo 6.00 a o pár hodín bolo na svete bábätko, ktoré vážilo približne 3.700 gramov. Vojvoda z Cambridgeu bol po boku svojej manželky počas celého pôrodu. Ešte v ten deň ukázala dvojica svojho drobčeka svetu a následne odišla do paláca. Malá Charlotte je v poradí štvrtou potencionálnou osobou, ktorá môže zasadnúť na trón. Princ Harry, jej strýko, nasleduje až za ňou. Pred ňou stojí princ Charles (dedko), William (otec) a George (brat). Prvé dni po prepustení z nemocnice trávi rodinka v Kensingtonskom paláci, no už onedlho sa presunú do svojho domu Anmer Hall na kráľovskom pozemku Sandringham v Norfolku (východ Anglicka).

Druhorodení, ktorí zmenili svet

Hoci sa môže zdať, že pravdepodobnosť malej princeznej stať sa kráľovnou je nulová, história nám už neraz dokázala, že je to možné. Prvorodený syn zdedí vo väčšine prípadov majetok i titul a druhorodený syn (alebo dcéra) sa musí uberať menej majestátnou cestou. Väčšina druhorodených sa ujala trónu v prípade, že starší súrodenec zomrel. Napríklad taký kráľ Henrich VIII., ktorý vládol v Anglicku v rokoch 1509-1547, nastúpil na trón preto, lebo jeho starší brat Arthur zomrel v roku 1502. Henrich sa preslávil najmä svojimi šiestimi manželkami. Nemenej zaujímavá však bola aj jeho dcéra, kráľovná Alžbeta I., jedna z najdlhšie vládnucich panovníčok Anglicka. Snáď nik to nemal s následníctvom také zložité ako práve ona, no predsa sa dostala na trón. George V. sa ujal vlády v roku 1910 (vládol do roku 1936), keď jeho brat Albert Victor zomrel na zápal pľúc. Príkladov by sa našlo iste oveľa viac. No nikde nie je napísané, že život malej Charlotty nie je predurčený na veľké veci, aj keby neokúsila kraľovanie.

Zarážajúca ruská teória

Nech už viedlo Rusov k takejto teórií čokoľvek, nedá nám, aby sme ju nespomenuli. Ruskí novinári sa nechali počuť, že Kate Middleton porodila už tri dni pred oficiálnym vyhlásením, pretože v deň pôrodu nevyzerá nikto tak dobre, ba ani dieťa nepripomínalo čerstvého novorodenca. Toto však nemalo byť všetko. Konšpiračné teórie začali naberať na obrátkach. Kate údajne vôbec neporodila! Áno, aj takto zneli niektoré ruské tvrdenia, ktoré vychádzali z toho, že v očiach čerstvej mamičky nebolo vidieť iskričky šťastia, tak príznačné pre materstvo. Rusi sa domnievajú, že mladý pár nechal svoje dieťa vynosiť inej žene. Pošepkáva sa, že kráľovná Alžbeta sa už chytila iniciatívy a zaslala do redakcie nemenovaných ruských novín nejaké tie upomienkové predmety, ako úplatok, aby Rusi úsmev na tvári mladej matky našli za každú cenu. Nuž, anglická kráľovská rodina je známa svojimi tajomstvami, no Rusi sú zase dobrí vo svojich konšpiráciách. Čomu veriť? To už necháme na každom z vás. Každopádne ide o veľkú udalosť, ktorá bude ešte nejaký ten piatok doznievať.

Zdroj: livescience.com, najky.webnoviny.sk, extra.cz, cas.sk

Obrázok: nzz.ch

Komentáre

468 ad