Obľúbené príbehy o lodných duchoch

Príbehy o lodných duchoch, ktorí žili na strašidelných lodiach, sú veľmi populárne a niekedy tak trochu aj skutočné. Magazín life-style Vám dnes rozpovie desivé príbehy niektorých z nich. 

holandan

El Caleuche

El Caleuche je loď, ktorá sa plavila pri pobreží Čile. Objavila sa náhle v noci, uprostred hmly a vždy bola jasne osvetlená. Členovia posádky tvrdia, že na lodi žili stroskotanci, mŕtvoly, ale aj námorníci a čarodejnici.

Erebus a Terror

9. mája 1845 bola cieľom dvoch lodí Erebus a Terror Severozápadná cesta, ktorá oddeľovala Atlantik a Pacifický oceán. Pod vedením Johna Franklina boli vykonávané rôzne vedecké štúdie. Nakoniec sa ani jeden zo 134 dôstojníkov z expedície nevrátil. Neskôr sa zistilo, že loď bola uväznená medzi ľadom na ostrove v Arktíde. Franklin zomrel 11. júna 1847.

Mary Celeste

Loď Mary Celeste je známa tým, že jej posádka uprostred Atlantického oceánu bezdôvodne zmizla. Dodnes sa nikto z posádky nenašiel. Záchranný čln na lodi chýbal. Zistilo sa, že na lodi bola záplava a jedno čerpadlo bolo mimo prevádzky. Toto však predstavovalo len menší problém. Loď prepravovala veľké množstvo alkoholu. Niektoré nádoby boli rozliate a otvorené. Nikto nerozumie, čo sa stalo s kapitánom lode, s jeho manželkou a s námorníkmi. Na lodi bolo dostatok potravín a pitnej vody. Existuje množstvo rôznych scénarov, ktoré môžu byť skutočné, ale aj nemusia. Možno sa raz zistí, čo sa na lodi skutočne odohralo, no dnes to nevie nikto .

Lietajúci Holanďan

O tejto lodi sa hovorí, že ak ju niekto uvidí, prinesie mu nešťastie. Loď slúžila najmä na vedecké výpravy v kanadskej časti Arktídy. No ak ju chcel niekto odfotografovať alebo sa k nej dostať, záhadne zmizla. Ako je teda možné, že loď, ktorá je už niekoľko rokov stará, blúdi po moriach a tvári sa neviditeľne?

Či už príbehom o lodných duchoch veríte alebo nie, musíte uznať, že sú fascinujúce. Hoci si niektoré veci nevime vysvetliť a bránime sa im, v podstate nás priťahujú ako magnet. 

Zdroj a obrázok: livescience.com

 

Komentáre

468 ad