Odlietame: Smer Madagaskar!

Dali by ste si povedať a išli sa zrelaxovať do tropického Madagaskaru? Hlúpa otázka, veď kto by váhal? V sychravých jesenných dňoch, ktoré nás aktuálne trápia, je predstava slnenia a oddychu na krásnych a slnkom zaliatych plážach priam ideálnou alternatívou. Bohužiaľ, pre väčšinu z nás nie tak celkom reálnou. Poďte sa preto aspoň virtuálne, spolu s magazínom life-style, vypraviť do tejto krajiny. 

Madagaskar – to poznám!

Madagaskar je štvrtý najväčší ostrov na svete. Nachádza sa v Indickom oceáne a od afrického kontinentu ho delí Mozambický prielivMožno si pri zmienke o tomto ostrove vybavíte známy animovaný film, prípadne slovenského cestovateľa Mórica Beňovského, ktorý svojho času docestoval až sem, aby sa stal prvým kráľom zjednoteného Madagaskaru (je tu tiež pochovaný). Alebo sa vám s Madagaskarom spája obrovský strom baobab, či lemur – roztomilá opica, ktorá je jeho symbolom? Madagaskar v sebe ukrýva ale omnoho viac. Ponúka nevídané krásy i nezvyčajné prírodne javy, ktoré sa oplatí vidieť. 

Čarokrásny ostrov

Madagaskar je domovom nespočetného množstva rôznorodých rastlín aj živočíchov, ktoré nájdete vo voľnej prírode jedine tu. Turisti túžiaci po exotike a nezabudnuteľnom oddychu zbožňujú najmä dych vyrážajúce korálové útesy. Národné parky chrániace jedinečnú faunu i flóru ostrova, rozmanité obyvateľstvo i belostné pláže s kokosovými palmami a tyrkysovou vodou oceánu, to všetko je prirodzenou súčasťou tohto ostrova. Pokiaľ navštívite Madagaskar mimo najväčšej turistickej sezóny, je šanca, že si ukradnete kúsok raja iba pre seba. Pravdepodobne oceníte aj exkluzívne potápanie v niektorom z koralových útesov, ktorých je tu požehnane. Ostrov, ktorý je bývalou francúzskou kolóniou, ponúka skutočne veľa exotiky, zážitkov a splynutí s panenskou prírodou.

__________

Zdroj: houseandgarden.co.uk/travel/destinations/madagascar

Obrázok: dollarphotoclub.com/stock-photo/gruppe%20von%20Kattas%20(Lemur%20catta)/29068525

Komentáre

468 ad